Sulme fizike, zënka, grindje... policia i ka duart plot

Foto: print screen

Dje dhe sot në të gjithë vendin janë regjistruar një sërë përleshje dhe sulme fizike. Policia po punon për zbardhjen e të gjitha rasteve.

Mbrëmë në Negotinë, zyrtarë policor të stacionit policor të Negotinës kanë ndaluar R.J.(19), M.J.(21), A.M.(20) dhe M.M.(18), të gjithë nga fshati Krivolak, pasi kanë sulmuar fizikisht S.S., S. objekti hotelierik në Negotinë. T. dhe I.A. dhe inventar i dëmtuar nga objekti.

Edhe A.K.(45) nga Shkupi mbrëmë ka raportuar se rreth orës 20.40:XNUMX në zonën e Qendrës, afër një lokali hoteliere, vajza e tij e mitur është sulmuar fizikisht nga një tjetër i mitur.

M.M.(24) nga Ohri, I.S.(21) dhe S.K.(21), të dy nga Shkupi, mbrëmë janë ndaluar në një hotel në parkun e qytetit. Punonjësit e policisë në I.S. kanë gjetur dhe kanë marrë lëndë pluhuri dhe marihuanë dhe të tre kanë sulmuar fizikisht një punonjës policie i cili po kryente veprime zyrtare.

Në fshatin Volkovë mbrëmë është prishur rendi dhe qetësia publike nga konfrontimi i ndërsjellë. T.J.(32), C.J.(66) dhe S.B.J.(26), të gjithë nga Shkupi, kanë raportuar se rreth orës 23.30:31, T.J. dhe C.J. ata janë sulmuar fizikisht nga disa persona, pas së cilës ka pasur një konfrontim në të cilin janë përdorur sende të forta dhe xhami. Në lidhje me rastin S.D.(37) nga fshati Volkovë, H.E.(53), N.S.(30), S.S.(32) dhe F.H.(XNUMX), të gjithë nga Shkupi, kanë deklaruar se janë sulmuar fizikisht nga T.J. dhe C.J..

Shkupi, T.M.(42) mbrëmë ka raportuar në polici se rreth orës 19.00:XNUMX para një lokali në zonën e Qendrës është sulmuar fizikisht nga A.A. dhe E.A..

Sulm fizik ka raportuar edhe R.B.(53) nga Shkupi, i cili është sulmuar fizikisht nga F.N në zonën e Bit Pazarit.
Në fshatin Dolno Lisicë, siç ka raportuar në polici, dje pasdite MV (21) nga Shkupi është sulmuar fizikisht nga FT.

R.R.(34) nga Shkupi ka raportuar se rreth orës 17.30:XNUMX në zonën e Gjorçe Petrovit është sulmuar fizikisht nga i afërmi i tij A.A.

Mbrëmë në Koçanik, Z.G (68) ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga SI., të dy nga Koçani.

Në Strumicë dje pasdite, MS (59) ka raportuar se pas një debati të mëparshëm është sulmuar fizikisht nga SS, të dy nga Strumica.

Shkelje e rendit dhe qetësisë publike dhe një konfrontim është regjistruar mbrëmë pas mesnate para një objekti hoteliere në Kavadar, në të cilin kanë marrë pjesë A.K.(40), B.K.(38) dhe J.R.(60) nga fshati Zhelino. nga njëra anë dhe nga ana tjetër A.R.(25) dhe D.M.(24), të dy nga Kavadari.

G.B.(28) nga fshati Obrshani i Prilepit ka raportuar se në hyrje të fshatit është sulmuar fizikisht nga B.G. nga fshati Krusheani.

Z.S.(51) nga Manastiri ka raportuar mbrëmë se rreth orës 13.30:XNUMX në një lokal në Manastir është sulmuar verbalisht nga një person i cili kishte armë, por shumë shpejt është larguar nga lokali.
Shkelje e rendit dhe qetësisë publike ka pasur edhe në Kumanovë, ku ka ndodhur një përleshje mes G.M.(53) dhe G.Gj (43), të dy nga Kumanova.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës