Ndikuesi i fitnesit është gjetur i vdekur pasi ka humbur 45 kg në një vit

Foto: Instagram/Facebook/Adriana Thiessen

Ndikuesi i fitnesit Adriana "Dirka" Thiessen u gjet e pajetë në banesën e saj në moshën vetëm 49-vjeçare. Pasi humbi pothuajse 45 kg në një vit, ajo filloi të ndante përvojat e saj me ndjekësit në rrjetet sociale. "Dielli" thotë.

Me praninë e saj në rrjetet sociale, ajo u përpoq të inkurajonte të tjerët që të zgjedhin një mënyrë jetese të shëndetshme.

Kushëriri i saj Amanda Lorenzo ka deklaruar se influencuesja si personazh publik është keqtrajtuar dhe se ka kërkuar dashuri, por ka marrë “vetëm thërrime”.

“Ajo ishte e fortë për një kohë të gjatë. “Gjithsesi, urrejtësit kanë bërë shumë, ndaj në këtë pikë po u kërkoj të gjithëve për dhembshuri, mirëkuptim dhe ndjeshmëri”, ka shkruar ajo.

Foto: Facebook/Adriana Thiessen

Lajmi për vdekjen e influencueses është bërë i ditur në profilin e saj në Instagram të markës së veshjeve.

“Me pikëllim dhe keqardhje të thellë, ekipi ynë ju njofton për vdekjen e të dashurës sonë Dirka. Në këtë kohë dhimbjeje kërkojmë dhembshuri dhe lutje”, kanë shkruar ata.

Foto: Facebook/Adriana Thiessen

Në një rast, ndikuesja tregoi se ajo luftoi me peshën e tepërt që në ditët e adoleshencës.

“Kam filluar të luftoj më 18 shkurt 2013, peshoja 107 kg, nuk isha shtatzënë dhe nuk bëra operacion bariatrikë. Isha i papunë dhe kisha borxhe në bankë. "Kam provuar dieta të panumërta dhe kam qenë kronike e varur nga amfetaminat për 18 vjet, gjë që çoi në depresion dhe alkoolizëm," ndau ajo në një nga videot e saj në rrjetet sociale.

Foto: Facebook/Adriana Thiessen

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës