Horoskopi financiar për muajin dhjetor: Kush pret pasurinë e vërtetë dhe kush rrënimin financiar

Foto: Bildagentur-online/Joko / Alamy / Alamy / Profimedia

Në vazhdim lexoni se çfarë kanë përgatitur yjet për ju planin financiar në dhjetor.

Dash

Prisni shpenzime të konsiderueshme të paplanifikuara. Pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira për të kursyer para, do të ketë raste kur ju duhet të lini mënjanë para. Përveç kësaj, është e mundur që një partneritet biznesi me përfaqësuesit e shenjës së Peshores t'ju sjellë të ardhura shtesë. Këshillohet të shmangni komunikimin me mashtruesit dhe të zgjidhni të gjitha problemet financiare me njerëz të besuar. Është e rëndësishme të ecni përpara krah për krah vetëm me ata që mund t'u besoni. Kjo është një kohë ideale për punë krijuese, marrjen e vendimeve të rëndësishme dhe jo standarde. Tani gjëja më e rëndësishme është të kesh durim, durim dhe të mos nxitosh gjërat. Kjo është veçanërisht e vërtetë për gjysmën e dytë të muajit.

Dem

Situata juaj financiare në dhjetor është shumë e pasigurt. Për Venusin, periudha e rritjes do të përfundojë në fillim të muajit, kështu që Demi do të fillojë të humbasë forcën. Tashmë në ditët e para të muajit përpiquni të përfundoni të gjitha gjërat më të rëndësishme, mos lini asgjë për fundvit. Një pjesë të parave mund ta shpenzoni për veten tuaj, për përditësimin e garderobës, për dhuratat e Vitit të Ri, por është më mirë ta bëni para datës 13, sepse atëherë fillon periudha e Mërkurit retrograd. Nëse jeni i martuar, partneri juaj mund t'i përdorë paratë tuaja në mënyrë joefikase. E njëjta gjë vlen edhe për partneritetet e biznesit ku ka vështirësi në vlerësimin e aspekteve financiare. Rekomandohet që vendimet e rëndësishme financiare të shtyhen deri në fund të muajit për të arritur një stabilitet më të madh në këtë fushë.

binjakë

Astrologët rekomandojnë që të ndaloni së foluri për planet tuaja me të huajt. Kjo këshillë do të jetë e rëndësishme për shkak të retrogradit të Mërkurit. Astrologët këshillojnë fuqimisht të ruani pavarësinë në gjithçka. Nëse keni nevojë të shpenzoni shumë para, atëherë është më mirë ta bëni vetë, pa këshillën e të tjerëve. Mendimi i njerëzve të tjerë mund t'i ngatërrojë Binjakët dhe t'i privojë ata nga lumturia financiare. Përpjekja juaj e promovimit në dhjetor do të vonohet. Megjithatë, muajin e ardhshëm do të keni mundësinë të fitoni para të mira duke bërë atë që ka qenë hobi juaj.

Kancer

Në dhjetor do të mund të fitoni një shumë të konsiderueshme parash, por në të njëjtën kohë do të keni edhe shpenzime. Duket se pavarësisht përpjekjeve tuaja, nuk keni para për gjërat e vogla të shumëpritura që keni ëndërruar. Tregohuni më racional në menaxhimin e financave tuaja. Planifikoni gjithçka për festat e Vitit të Ri paraprakisht. Nuk duhet të ketë asnjë shenjë rreziku apo aventurie në dhjetor. Në fund të vitit definitivisht nuk mund t'i besoni intuitës suaj.

Dashuri

Luanët do të vazhdojnë të gëzojnë lumturinë financiare pavarësisht pozitës së përkeqësuar të Mërkurit dhe Venusit. Komunikimi me njerëz të dashur do t'ju ndihmojë. Në fund të vitit, përfaqësuesit e kësaj shenje do të mund të zgjidhin shumë probleme dhe të rrisin të ardhurat, të fitojnë motivim të ri dhe të investojnë paratë në mënyrë korrekte. E gjithë kjo do të bëhet e mundur nëse nuk e humbni zemrën dhe nuk relaksoheni. Shpenzimet e banesave janë të mundshme, të cilat mund të zgjidhen në mes të muajit.

Virgjëresha

Fati financiar do të vazhdojë t'u buzëqeshë Virgjëreshave, por vetëm deri më 12 dhjetor, sepse më pas fillon periudha e Mërkurit retrograd, i cili do të ndikojë shumë në jetën e tyre. Deri më 13.12. ju keni mundësinë për të fituar shuma të konsiderueshme parash. Do të arrini të përballoni punët monotone dhe të vështira dhe detyrat krijuese, por është më mirë t'i bëni të gjitha këto para datës 13 dhjetor. Astrologët këshillojnë Virgjëreshat të investojnë para në vetë-zhvillim dhe aftësi të reja. Është gjithashtu e dobishme të mendoni për shëndetin tuaj.

Peshorja

Më 4.12. Afërdita, mbrojtësja kryesore e Peshores, fillon udhëtimin e saj nën kujdesin e Akrepit, kështu që përfaqësuesit e kësaj shenje do të përjetojnë një rënie të lumturisë, energjisë dhe forcës. Ditët e para të muajit mund t'i dedikoni punës aktive dhe blerjeve ose mund t'ia dedikoni ndryshimit të ambientit. Gjëja më e rëndësishme është që çështjet më urgjente financiare dhe të punës të mos lihen pa vëmendje. Në fund të vitit, mund të mos kenë më forcë. Peshoret që janë të martuar mund të mendojnë se partneri i tyre po shpenzon në mënyrë të padrejtë buxhetin e përbashkët.

Akrepi

Është shumë e mundur që Akrepat do të duhet të shpenzojnë një shumë të konsiderueshme në dhjetor - për një dhuratë ose për veten e tyre, në një shtëpi. Disa shpenzime do jenë të papritura, ndaj është më mirë të tregoheni tejet të kujdesshëm. Kjo do t'ju ndihmojë të shmangni humbjen e parave. Më mirë tani të merreni më parë me çështjet e parave – ndërsa Mërkuri është ende i fortë. Nga ana tjetër, Akrepat do të ndihmohen nga Marsi, planeti i tyre kryesor gjatë dhjetorit. Në fund të muajit gjendja financiare do të përmirësohet.

Shigjetari

Për përfaqësuesit e kësaj shenje dhjetori do të jetë mjaft produktiv, por edhe një periudhë sfiduese. Astrologët këshillojnë Shigjetarin të mos ndërmarrë rreziqe të panevojshme dhe të mos investojë para dhe përpjekje në projekte të dyshimta. Fillimi i muajit do të jetë shumë i ndritshëm. Do të jeni në gjendje të kapërceni të gjitha vështirësitë në rrugën drejt suksesit dhe të bëheni më të pavarur financiarisht. Është e rëndësishme të mendoni me kujdes për planet tuaja financiare dhe të jeni të kujdesshëm në ndarjen e fondeve, veçanërisht nëse keni ambicie dhe plane të mëdha.

Bricjapi

Dhjetori është një periudhë jashtëzakonisht e pazakontë dhe e vështirë, në të cilën është më mirë që Bricjapët të fokusohen në përgjegjësitë dhe punën e tyre. Do t'ju duhet të punoni më shumë dhe të bëni blerje të rëndësishme. Kushdo që kërkon punë duhet të kujdeset për pamjen e tij. Në fund të muajit, motivimi mund të largohet nga Bricjapët, ndaj është më mirë të vendosni synime të reja për vitin e ardhshëm në fillim të dhjetorit. Keni mundësinë të fitoni falë miqve me ndikim. Ka mundësi që Akrepi t'ju ndihmojë të merrni një ofertë biznesi me pagesë më të mirë, e cila do të jetë aktuale në gjysmën e parë të muajit.

Ujori

Në përgjithësi, dhjetori është i favorshëm për aktivitetin financiar të Ujorit. 4.12. dhe 13.12. ristrukturimi i energjisë i pret. Energjia e planetëve Venus dhe Merkur do të bëhet më pak kreative, ndaj rreth këtyre datave është më mirë të mos shpenzoni para pa u menduar dhe të mos i jepni para askujt hua. Ujorët do të duhet të qëndrojnë në formë të mirë për të ndjerë humbjen e forcës dhe performancës më pak akute.

Peshqit

Në fillim të muajit do të mund të fitoni mjaftueshëm para. Paratë mund të vijnë nga jashtë ose përmes bashkëpunimit me një kompani të huaj. Pas datës 13.12. vjen një kohë e papërshtatshme për blerje, çdo transaksion financiar dhe ndryshim mjedisi. Prandaj, përgatitjet për festat e Vitit të Ri do të duhet të bëhen para datës 13 ose më mirë edhe më herët. Mesi i muajit është një periudhë e favorshme për punë më të lehtë. Çdo ditë e më e vështirë do të jetë për t'u bërë përshtypje shefave apo partnerëve tuaj të biznesit. Gjëja kryesore është të bëni mirë në fillim të muajit. Pavarësisht se festat po afrojnë, duhet të vazhdoni të punoni dhe të mos ëndërroni për një mrekulli të Vitit të Ri. Vetëm ne mund të ndihmojmë veten për të mbijetuar financiarisht, shkruan ai "Atma.hr" (Atma.hr).

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës