Mbrëmja finale e përvjetorit “Taxirat” do të mbahet në Arenën “Boris Trajkovski”.

Fletushkë me pjesëmarrësit e mbrëmjes finale të 25-të "Taxirat"

Mbrëmja kryesore e festivalit të muzikës “Taksirat” do të mbahet më 7 dhjetor dhe me këtë event zyrtarisht do të mbyllet edicioni jubilar i 25-të i festivalit më të vizituar të muzikës alternative maqedonase.

Në manifestimin final të përvjetorit “Taxirat”, i cili do të mbahet në arenën “Boris Trajkovski”, publiku do të ketë mundësinë të shijojë më shumë se 10 koncerte dhe shfaqje që do të zhvillohen paralelisht në tri skena, dhe të cilat do do të interpretohet nga pothuajse 20 interpretues muzikorë.

Mbrëmja kryesore e këtij viti bën bashkë banorët e "Taxirat", emrat e firmosur pas koncerteve më masive, artistët që përcaktuan zhanret, por edhe u bënë shenjë dalluese e "Taxirat" apo më e rëndësishmja, ekipi muzikor që herë pas here luante një rol të rëndësishëm në mbijetesën e festivalit.

Përveç tyre, Arena “Boris Trajkovski” e Shkupit është vendtakim i gjeneratës së re, tingullit aktual rebel, por edhe skenës elektronike alternative dhe transkulturore botërore.

Në listën e interpretuesve janë artisti mjeshtër maqedonas Kiril Xhajkovski, "Dab Efex" nga Australia, "Acid Arab" nga Franca, por edhe kompozicioni më i suksesshëm rajonal "Dubiosa Kolectiv", si dhe kompozicioni i njohur "S.A.R.S.", Strike, "Smart", "Fluturimi 3" dhe të tjerët.

Hyrja për vizitorët do të jetë e hapur në orën 19.30:20.30, ndërsa programi fillon në XNUMX:XNUMX.

Programi i koncerteve në natën kryesore të "Taksirat"

INFORMACION I RËNDËSISHËM PËR VIZITORËT:

- Hyrja për vizitorët do të jetë e hapur nga ora 19.30:XNUMX;

– Një biletë vlen për të gjithë programin dhe mundëson akses në të gjitha fazat e Festivalit;

- Për të shmangur turmat në hyrje të eventit, i bëj apel të gjithëve që të vijnë sa më herët, pra të paktën një orë para shfaqjes që nuk duan ta humbasin;

- Kartat Tante janë mjeti zyrtar i pagesës së "Taxirat" dhe përdoren për pagesë në të gjitha pikat e shitjes së Festivalit. Nëse nuk keni Tante, do të mund ta blini në vetë eventin në vendet e shënuara posaçërisht për këtë qëllim;

- Të gjithë ata që blenë bileta online nuk kanë nevojë të ndërrojnë kuponët e biletave, por duhet të paraqesin vetëm kuponin (dokument PDF në e-mailin e tyre) me hyrjen në Festival. Është e rëndësishme që barkodi të jetë qartësisht i lexueshëm;

– Në rast të ndonjë problemi gjatë blerjes së biletave në internet, kontaktoni ekipin e mbështetjes teknike me e-mail në [email mbrojtur];

- më 7 dhjetor, nga ora 17.30:1.000, biletat do të shiten edhe në biletarinë para Arenës "Boris Trajkovski" me çmimin e plotë: XNUMX denarë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës