“Filter Label” publikoi albumin “Big Love” nga dyshja Georgi Shareski dhe Marko Jovanoviq.

Gjatë tre muajve të fundit, dyshja Shareski - Jovanoviç u prezantuan para publikut botëror me tre këngët "Cou Cou", "Love Song 2" dhe "Bird of Paradise", të cilat u pritën mirë dhe ishin në listat e dëgjimit të dhjetëra këngëve. radio stacione të specializuara botërore për xhaz, downtempo dhe muzikë botërore. Këto tre këngë në fakt ishin një njoftim për albumin “Big Love”, i cili nga data 3 shkurt mund të dëgjohet dhe shkarkohet nga të gjitha shërbimet e muzikës dixhitale botërore.

Edicioni përmban nëntë kompozime të nënshkruara nga Georgi Shareski dhe ofron një vështrim intim në imagjinatën krijuese të këtij autori të jashtëzakonshëm muzikor. Bukuria e pastër e këtyre këngëve përmbyllet nga përzierja unike, në dukje e pazakontë, e kitarës së Shareskit dhe harmonikës së virtuozit Marko Jovanović.

Me një lojë gati fëminore, pa asnjë grimë egoje, këto dy gjeni muzikore plotësojnë njëri-tjetrin në mënyrë të përsosur dhe eksplorojnë kufijtë e konceptit të tyre unik muzikor. Rezultati është një sinergji fantastike si një përkushtim ndaj ndershmërisë në art.

Ndikimet e Toots Thielemans, Pat Metheny dhe Stevie Wonder rrjedhin nëpër album, por jo si citate të dukshme, por si frymëzim për qasjen eklektike ndaj krijimit dhe interpretimit. Lëshimi tingëllon meditativ dhe shpirtëror, ndonjëherë ndoshta naiv, por në të njëjtën kohë është thellësisht emocional, i pazakontë dhe magjepsës.

Albumi "Big Love" nga Georgi Shareski dhe Marko Jovanović tashmë është i disponueshëm në të gjitha shërbimet kryesore muzikore në botë, njoftojnë nga "Filter Label".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës