Filip Janevski rifreskon mesfushën e FC Vardarit

Filip Janevski dy vite në fanellën “kuqezi” të Shkupit/Foto: FC Vardar

Sot Filip Janevski u promovua si lojtar i ri që do të veshë fanellën “kuqezi” nga sezoni i ardhshëm garues.

Mesfushori në radhët e Vardarit vjen nga skuadra e Shkupi. Janevski nënshkroi kontratë dyvjeçare me klubin me më së shumti trofe në Maqedoni.

Gjatë ditës së djeshme Muhammed Turkmen është zgjedhur president i ri për zhvillimin e futbollit në FC Vardar.

Paraprakisht, klubi punësoi Dario Desnic, Jovan Popzlatanov dhe Simeon Hristov.

Përfundoi bashkëpunimi me Darko Stojanov, Filip Petkovski, Darko Grozdanovski, Vane Jovanov, Ivan Micevski, Kristijan Kostovski, Oliver Peev, Nikola Naumoski, Filip Iliq dhe Trajçe Stojkovski, ndërsa Dejan Blazevski i dha fund karrierës së tij si lojtar.

Video e ditës