Ferguson ka të preferuarin e tij për pankinën e Manchester United

Ferguson e do Mauricio Pochettino në stolin e Manchester United / foto: EPA-EFE / PETER POWELL

Debakli i Manchester United në derbin ndaj Liverpool-it ndezi alarmin në “Old Trafford” dhe dje kaloi në takime dhe konsultime që përfundimisht përfunduan me vendimin e Ole Gunnar Solskj .r për të marrë një tjetër shans.

Menaxheri legjendar i United Sir Alex Ferguson ka bindur pronarët, vëllezërit Glazer dhe nënpresidentin ekzekutiv Ed Woodward, që t'i japin Solskj .r një tjetër mundësi.

Problemi për Solskj .r është se skuadra ka një orar djallëzor, dhe ata presin goditjen e parë të radhës për t'u shkarkuar, United do të luajë kundër Tottenham fundjavën e ardhshme, pastaj do të vizitojë Atalantën në Champions League dhe më pas qytetin. derbi kundër Manchester Cityt.

Ferguson thuhet se tha se nuk beson në zgjidhjet afatshkurtra dhe ky ishte një mesazh për Antonio Conte. Italiani do të ishte i lumtur të ulej në stolin e United, por ai njihet për temperamentin dhe konfliktet e shpeshta me drejtuesit dhe për këtë nuk qëndroi gjatë në stolat e Juventusit dhe Interit.

Për shkak të kësaj, mediat angleze raportuan se në garë për stolin e United është edhe Zinedine Zidane, por mëngjesin e sotëm u shfaqën informacione të reja për pasardhësin e mundshëm të Solskj .r.
Sir Alex Ferguson thuhet se dëshiron menaxherin e ardhshëm të Manchester United, Mauricio Pochettino, i cili ka qenë i lidhur me stolin e Djajve të Kuq në të kaluarën. para se të mbërrinte Solskj .r.

Pochettino aktualisht është trajner i PSG-së, por është nën presion të madh nga mediat dhe vazhdimisht është në shënjestër të kritikave pasi skuadra ku bëjnë pjesë Neymar, Mbape, Messi nuk luan bindshëm dhe tërheqës.

Për shkak të kësaj flitet gjithnjë e më shumë për shkarkimin e tij, por pritet një gabim në Champions League. Argjentinasi mund të shkarkohet deri në fund të vitit me një kusht, nëse drejtuesit e PSG-së bien dakord me Zinedine Zidane, pas së cilës ai mund të kalojë te United.

Video e ditës