Fazlagic vazhdon karrierën e tij në Wisla Krakov

Enis Fazlagic prezantohet në Wisla Krakow / foto: https://www.wisla.krakow.pl

Reprezentuesi maqedonas për të rinj, Enis Fazllagiç nga sot është zyrtarisht futbollisti i ri i ish-kampiones polake, Wisla Krakov. Fazlagic nënshkroi një kontratë katërvjeçare me Wisla-n, e cila i pagoi 500.000 euro dëmshpërblim Sllovakisë Жиlina.

– Enisi është një futbollist me potencial të madh dhe tashmë ka një eksperiencë të madhe edhe pse është i ri. Ai është një lojtar që dëshiron të jetë gjithmonë me topin, gjë që sigurisht do të na ndihmojë në lojën tonë dhe do të marrim agresionin e nevojshëm. Ai vjen në Wisla me një transferim të plotë me kontratë për katër sezone e gjysmë – tha drejtori sportiv i klubit polak, Tomasz Passiechni.

Fazlagiq në karrierën e tij ka luajtur për FC Shkupi, Vardar dhe Shkendija në futbollin e NFL-së, ndërsa nga viti 2018 ka veshur fanellën e Zhilinës.

Video e ditës