Një turk u kap duke tentuar të kontrabandonte drogë, cigare, karta kazino dhe veshje sportive të markës

Foto: MIA

Policia ndaloi sot pesëdhjetë e gjashtë vjeçarin FT, shtetas turk, i cili në autobusin që drejtonte tentoi të fuste kontrabandë drogë, cigare, karta kazino dhe veshje sportive të markës.

“Sot (29.09.2023) në ora 04.30:56 në magjistralen Kumanovë – Shkup, afër fshatit Romanovcë, Kumanovë, zyrtarë policorë nga Njësiti Mobile për Masa Kompensuese në Departamentin për Çështje Kufitare dhe Migrim në Byronë Publike. E privuar nga sigurimi F.T.(81) nga Republika e Turqisë, me vendbanim në Shkup. Gjatë kontrollit në një autobus “Mercedes” me marka kombëtare turke, të cilin ai drejtonte, 10.000 kuti tableta “Xarelto”, disa paketa cigare, ndihma mjekësore, disa komplete veshje sportive të markës dhe XNUMX mijë karta kazino për të cilat nuk janë gjetur dhe konfiskuar dokumentacioni, njoftojnë nga MPB.

Foto: MIA

 

Personi është ndaluar në Komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet kallëzimi përkatës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës