Tifozët nuk besojnë se Novak Gjokoviç do të luajë në finalen e Roland Garros

foto: EPA-EFE / JUAN VALAT

Janë të njohura çiftet gjysmëfinale të turneut Grand Slam.Roland Garros"Në konkurrencën e meshkujve, raketa e parë në botë Carlos Alcaraz në “finalen para finales” do të luajë kundër Novak Djokovic.

Në gjysmëfinalen e dytë në Paris Aleksandër Zverev do të peshojnë forcat kundër Casper Rudd.

Para se të luheshin ndeshjet gjysmëfinale, tifozët kanë votuar në një sondazh në portalin “tennisnow” se kë shohin në luftën finale për titull.

Vetëm 10,3% besojnë se asi serb Gjokoviç do të luajë për trofe, ndaj gjermanit Zverev, dhe 23,1% ndaj norvegjezes Ruud.

Shumë më tepër besojnë se spanjolli Alcaraz do të jetë finalist (42,3%) dhe se do të luajë për titull kundër Rudd, dhe 24,4% se kundërshtari i tij do të jetë Zverev.

Nole është vetëm dy fitore larg nga fitimi i 23 titujve rekord të Grand Slam-it dhe të bëhet më i miri i të gjitha kohërave.

Ndeshjet gjysmëfinale janë caktuar për të premten (9 qershor) me fillim nga ora 15.00:XNUMX.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës