Komisioni Evropian monitoron nga afër dhe nuk komenton marrëdhëniet mes Sofjes dhe Shkupit

Foto e Komisionit Evropian MPB

Ne po ndjekim me shumë kujdes zhvillimin e ngjarjeve që lidhen me marrëdhëniet midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut, tha Komisioni Evropian, transmetonnë mediat bullgare.

Brukseli nuk komenton tensionet kufiri maqedono-bullgar gjatë fundjavës, duke arsyetuar se nuk komenton hetimet në vazhdim apo procedimet ligjore.

Komisioni Evropian rikujton rëndësinë e marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë.

“Në këtë kontekst, nevojiten përpjekje nga të gjitha palët për të promovuar një atmosferë dialogu dhe respekti të ndërsjellë dhe për të shmangur tensionet e panevojshme." tha Komisioni Evropian.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës