EVN: Nga ora 3 deri në 9 pa rrymë në rajonin e Tetovës

evn Maqedonase Elektrodistribucia DOOEL
EVN / Foto: MPB

EVN informon se sot në orët e hershme të mëngjesit, në periudhën prej orës 03:00 deri në ora 09:00, një pjesë e madhe e Rajonit të Tetovës do të jetë pa energji elektrike. Energjia elektrike do të ndërpritet për shkak të një sipërmarrjeje investimi nga kompania energjetike MEPSO.

Në mëngjes do të jenë Bogovinje, Siriçino, Kamenjane, Jelovjane, Jepçisht, Dolno Palcishtë, Bërvenicë, Gorno Sedlarce, Gorno Palcishtë, Gyermo, Siniçane, Gurgurnica, Zhelino, Golema Reçica, Rakovec, Miletino, Urviç, Ratae pa, rrymë, Mala Reçicë, Saraqino, Novosellë Shar, Bllacë, Zhilcë, Semshevë, Dolno Sedlarcë, e gjithë komuna e Zhelinës dhe e gjithë komuna e Tetovës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës