Eurofarm Pelister pranoi në pjesën e dytë për humbjen e katërt në Europa League

Foto: RC Europharm Pelister

Skuadra e Eurofarm Pelister ka pësuar sonte humbjen e katërt në Ligën Evropiane të EHF-së, pasi u mposht nga Skanderborg Aarhus në fushë mysafire me 24:22.

Kjo ishte një ndeshje në të cilën skuadra e Manastirit shfaqi dy fytyra të ndryshme. Në pjesën e parë, të zgjedhurit e Lars Walter ata luajtën mirë, por në pjesën e dytë danezët treguan cilësi dhe fituan.

Në fillim të ndeshjes, Eurofarm Pelister luajti shpejt dhe me efikasitet, i udhëhequr nga Tankovski Radoviq и Heneberg. Fillimisht “Pelisterci” kaluan në epërsi me 2:4, më pas prinë me 4:6, dhe vendasit barazuan në 7:7. Përfaqësuesja e Maqedonisë pati një gol fantastik Lesjak Urban i cili regjistroi deri në dhjetë pritje në 30 minutat e para.

Eurofarm Pelister do ta kërkojë arsyen e humbjes në lojë në pjesën e dytë. Shtatë minuta të tëra nuk shënuan gol dhe skuadra daneze dinte ta shfrytëzonte dhe në vazhdim u “zhbllokuan” në orën 21:14, kështu që tashmë ishte e qartë se kush do të festonte. Manastirët deri në fund arritën vetëm ta zbusin disfatën.

Peshevski и Radovi. me nga katër gola ishin më efektivët te Eurofarm Pelister, Lesjak e mbylli ndeshjen me 12 pritje. Kizic mbledhur pesë. Balsimi nga ana tjetër, ai shënoi shtatë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës