Vjeshta dhe rregullat e saj: Çfarë duhet t'i kushtojë vëmendje çdo shenjë zodiakut

Secili prej jush ka stilin dhe ngjyrat e tij, por ia vlen t'i hidhni një sy asaj që ju thonë yjet. Ndonjëherë është mirë që ngjyrat e veshjeve të përputhen me kohën e vitit dhe ngjyrat e tij, ndonjëherë është e kundërta, varet nga shenja e zodiakut dhe nga ajo që i duhet dikujt.

Dash

Mbështillni bukurinë tuaj të brendshme me veshje shumëngjyrëshe si gjethet e vjeshtës, do t'ju përshtatet, e njëkohësisht do të dukeni super trendi. Detaje, si një shall në ngjyrën e qershive të errëta me një pallto bezhë - keni nevojë për optimizëm, dhe ngjyra të tilla janë pikërisht ato që ju nevojiten.

Dem

Ju mund të shijoni ndryshimet e motit që sjell vjeshta. Ju keni mall për diellin dhe me siguri kaloni shumë kohë jashtë, duke rinovuar energjinë tuaj. Mos harroni për problemet e mundshme si lëkura e thatë dhe buzët e plasaritura nga era.

binjakë

Jeni dikush që kujdeset shumë për financat e tij dhe në të njëjtën kohë duhet të dukeni në modë. Për t'i arritur të dyja, thjeshtoni gjërat duke përdorur trukun e vjetër: theksoni grimin! Bojë për vetulla dhe liner delikate do t'ju ndihmojnë të theksoni sytë tuaj, dhe getat në modele të ndryshme do të bëjnë pikërisht hapin e duhur, "ngjyrë" të vjeshtës që dëshironi.

Kancer

Rinovoni garderobën tuaj me ngjyrën blu të gjelbër dhe bojë qielli. Këto janë ngjyrat e kësaj vjeshte dhe do t'ju ndihmojnë të kapërceni mungesën e diellit. Mos harroni rimelin tuaj verbues për të theksuar pamjen tuaj gjithmonë zgjuar!

Dashuri

Rrobat e përshtatshme thjesht ju joshin këtë sezon. Por mos harroni: Më pak është më shumë! Provoni ndonjë detaj verbues në kombinim me një veshje minimaliste – palltoja e zezë do të jetë një bazë e shkëlqyer për bizhuteritë me shkëlqim, shallin, çantën e dorës.

Virgjëresha

Kjo vjeshtë, me modën e saj shik, i përket Virgjëreshave. Rroba të punuara në mënyrë të përsosur, me një model flokësh perfekt, do të dukeni sikur jeni në kopertinën e “Vogue”.

Peshorja

Bëni disa ndryshime rrënjësore në stilin tuaj. Hidhni hijen kremoze të syve dhe buzëkuqin e lehtë që mbani gjithmonë dhe përdorni një astar pak më intensiv dhe buzëkuq më të errët për të theksuar bukurinë tuaj të pazakontë. E kuqja, këtë vjeshtë, është ngjyra juaj.

Akrepi

Është koha për të ndryshuar modelin tuaj të flokëve. Bëni fije, nëse nuk i keni mbajtur kurrë, ose ndoshta kaçurrela, nëse flokët tuaj kanë qenë gjithmonë të drejtë. Inkurajoni veten të jeni ndryshe!

Shigjetari

Kjo do të jetë koha e duhur për ju, veçanërisht nëntori. Bëhuni gati të shkëlqeni në festa me veshje magjepsëse. Detajet janë jashtëzakonisht të rëndësishme.

Bricjapi

Dhe këtë vjeshtë do të jeni të fiksuar pas ngjyrave tuaja, portokallia e errët dhe një nuancë e gjelbër-bari. Janë pikërisht ato që ju bëjnë të veçantë dhe ju theksojnë në mënyrën më të mirë të mundshme, ngjyra e çehrës dhe e flokëve tuaj. Qëndroni besnike ndaj veshjeve të thjeshta. Kjo do të jetë koha e duhur për ju, veçanërisht nëntori. Bëhuni gati të shkëlqeni në festa me veshje magjepsëse. Detajet janë jashtëzakonisht të rëndësishme.

Ujori

Këtë vjeshtë ju mungojnë pak veshjet e reja në dollapin tuaj. Mos u shqetësoni, ju gjithmonë arrini të dukeni shkëlqyeshëm dhe të bëni një zgjedhje të mrekullueshme. Ndoshta tani është koha e duhur për të bërë ndryshime të mëdha në stilin tuaj të veshjes dhe grimit. Si fillim provoni një grim krejtësisht të ri dhe do të shkëlqeni gjatë sezonit.

Peshqit
Do të mund të “notoni” me qetësi vetëm nëse jeni të kënaqur me stilin tuaj. Mundohuni të ndaloni së bleri rroba impulsive, në vend të kësaj blini vetëm ato që ju nevojiten. Hidhini një sy garderobës tuaj dhe shikoni se çfarë mund të përdorni: një bluzë, pantallona apo ndoshta atë karficë të bukur që do të shkëlqejë në pallton tuaj.

Video e ditës