Erdogan u takua me Haniyeh, liderin e Hamasit, në Stamboll

Erdogan / Foto EPA

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan priti sot në pallatin “Dolmabahçe” në Stamboll, Ismail Haniya, liderin e grupit islamik palestinez Hamas, njoftojnë mediat turke.

Nuk dihen më shumë detaje rreth takimit, i cili po mbahet me dyer të mbyllura në rezidencën presidenciale.

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan u takua me Haniya në Doha pak ditë më parë, ku u diskutua për zhvillimet e fundit në konfliktin e Gazës, thanë burime diplomatike.

Fidan dhe Haniya, së bashku me delegacionin e tij, diskutuan tema që lidhen me ndihmën humanitare në Rripin e Gazës, përpjekjet për armëpushim dhe çështjen e pengjeve, thanë burimet.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës