Elton John pozitiv për Covid-19: Koncertet e shumëpritura nga turneu i fundit shtyhen

Elton Xhon
Foto: EPA-EFE / VETEM PËRDORIM EDITORIAL VALENTIN FLAURAUD

Elton John shtyu koncertet e shumëpritura pasi doli pozitiv me koronavirus.

Ai është vaksinuar plotësisht dhe ka marrë vaksinën përforcuese dhe ka simptoma të lehta, tha vendndodhja e Dallasit, e cila shtyu dy koncertet e ardhshme.

Qendra Amerikane e Airlines në Dallas njoftoi të martën pasdite se një palë koncerte të Elton John në këtë vend ishin shtyrë për shkak se këngëtari së fundmi kishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

Elton Xhon
Foto: EPA-EFE / JULIAN SMITH AUSTRALIA DHE ZELANDA E RE JASHTË

Njoftimi erdhi vetëm disa orë para fillimit të planifikuar të shfaqjes, i cili ishte planifikuar të fillonte në orën 20:XNUMX të së martës. Koncerti i dytë ishte planifikuar për të mërkurën.

Në një deklaratë të shkurtër në faqen e saj të internetit, American Airlines Center tha: "Elton është vaksinuar plotësisht me një përforcues dhe ka vetëm simptoma të lehta".

Shfaqjet janë pjesë e turneut të tij Farewell Yellow Brick Road. American Airlines Center nuk ka dhënë data të reja për koncertet.

Elton Xhon
Foto: EPA-EFE / ETIENNE LAURENT

Dy vjet pas operacionit në kofshë - dhe një bollëk SOVID-19 dhe vonesa shëndetësore - Elton John vazhdon turneun e tij "Godbye Yellow Brick".

Turneu i tij i pensionimit filloi në vitin 2018, por për shkak të një sërë vonesash, ai u detyrua të bënte një pushim nga performanca.

Por tani këngëtarja britanike 74-vjeçare është rikthyer në rrugë dhe duke luajtur "Crescent City" në New Orleans mbrëmjen e së mërkurës.

“Wow, ne nuk kemi luajtur asnjë shfaqje që nga 6 marsi 2020. "Është një përvojë e re për ne, nuk kam pasur kurrë kaq shumë kohë të lirë në jetën time duke i luajtur muzikë asaj, të paktën që kur isha 17 vjeç," i tha këngëtarja Tiny Dancer para audiencës së New Orleans, e cila varej në 745 biletat e tyre të lakmuara. ditë.

Elton Xhon
Foto: EPA-EFE / TAL COHEN KUJDES: Ky imazh është pjesë e një SET PHOTO

“Nuk mund t'ju falënderoj sa duhet që jeni kaq i duruar. "Ne jetojmë në kohë qesharake, por do të kalojmë shumë mirë."

Video e ditës