Elmas nënshkruan kontratë të re me pagë më të lartë?

Foto: EPA-EFE / PAOLO MAGNI

Përfaqësuesi i Maqedonisë, Elif Elmas është në rrugë të mbarë me Napolin për të fituar Scudetton në Serie A, pavarësisht se ka ardhur nga pankina, Elmas ka pasur një sezon solid me gjashtë gola dhe dy asistime. Me këta gjashtë gola, ky është edhe sezoni i tij më efikas pas qëndrimit në Napoli.

vetë Përveç и Kvaratchelia kanë shënuar më shumë gola se maqedonas. Sipas informacioneve të fundit nga Italia, Napoli është shprehur i kënaqur me paraqitjet e tij dhe tashmë ka nisur negociatat për vazhdimin e bashkëpunimit.

Kontrata aktuale e Elmas skadon në vitin 2025 dhe Napoli dëshiron ta mbajë “diamantin” edhe pas atij viti. Më herët kontrata ishte zgjatur nga kameruniani, Agnisa, kështu që Elmas duhet të jetë i radhës.

Në këtë moment, “diamanti” maqedonas ka një pagë prej 1.5 milionë euro në sezon dhe me kontratën e re do të merrte rritje, që është dëshmi se Napoli vlerëson cilësinë e tij.

Te Napoli, Elmas mbërriti në vitin 2019 kur për një shumë prej 16 milionë eurosh nga radhët e Fenerbahçes dhe atë me kërkesë të strategut italian. Karlo Ançeloti i cili në atë kohë ishte trajner i klubit të Napolit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës