Elmas pas paraqitjes brilante ndaj Udineses: Është mirë të kesh konkurrencë

Elif Elmas luajti një ndeshje fantastike dhe ishte një lojtar kyç në fitoren 3:2 të Napolit kundër Udineses, në një ndeshje ku shënoi edhe një gol Ilija Nestorovski.

Elmas e hapi ndeshjen me një asistim të shkëlqyer në minutën e 15-të kur gjeti Osimen në zonën e rreptësisë. “Diamanti” spikati sërish në pjesën e dytë kur vrapoi në kundërpërgjigje thuajse të gjithë fushën dhe përballë portës hoqi qafe portierin në mënyrë perfekte dhe shënoi.

“Në kundërvënie pashë që Angisa do të më pasonte topin, bëra shaka dhe shënova gol. Më pas doja të afrohesha pranë tribunës për të festuar golin me tifozët”, tha Elmas.

Elmas në pjesën më të madhe të ndeshjeve këtë sezon ka qenë në stol dhe për këtë është “fajtori” kryesor. Quicha Quartzhelia. Gjeorgjiani i madh është i lënduar në këtë periudhë, ndaj Elif ka më shumë hapësirë ​​për të luajtur.

“Është mirë të kemi konkurrencë, kështu do të jemi të dy më mirë. Shpresoj t'i gëzojmë tifozët tanë në shumë ndeshje të tjera”, tha Elif.

Po ashtu, duhet përmendur se pas ndeshjes, Elmas është takuar me Nestorovskin në dhomat e zhveshjes dhe së bashku kanë bërë një selfie.