Shpërthimi i një shishe gazi në një banesë në Shkup, një polic ka përfunduar në spital

Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Dje në SVR Shkup është raportuar se në banesën në pronësi të 60-vjeçarit D.Gje në rrugën “Razlovechko Vostanie” ka shpërthyer bombola e gazit, e cila ka shkaktuar zjarr. Zjarri është shuar nga zjarrfikësja e Shkupit.

Për shkak të thithjes së tymit, një polic është transportuar në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori” për ndihmë mjekësore.

Skena është inspektuar nga një ekip nga SIA Shkup.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës