Shpërthim dhe zjarr në një banesë në Karposh 4

FOTO: MPB

Zjarri ka rënë në një banesë në lagjen Karposh 4 të Shkupit pasditen e sotme, pasi ka ndodhur një shpërthim, me shumë gjasa në një bombol gazi.

Njësitet zjarrfikëse kanë bërë të ditur se kanë intervenuar në rrugën “Razlovečko vostanie”.

Komandanti i Brigadës kundër zjarrit të Shkupit Zvonko Tomeski ka konfirmuar për “Sloboden Pechat” se në terren kanë ndërhyrë tre zjarrfikëse dhe dhjetë zjarrfikëse.

- Zjarri është lokalizuar në një kohë të shkurtër, po punohet për zbardhjen e rastit. Nuk ka të lënduar, thotë Tomeski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës