VIDEO | Një ekspert krokodili nga Australia abuzoi seksualisht me më shumë se 40 kafshë

Përdhunuesi i kafshëve nga Australia / Foto Facebook

Një ekspert i shquar australian i krokodilit u deklarua fajtor dje për një sërë akuzash të tmerrshme për abuzim me kafshët, duke përfshirë përdhunimin dhe torturimin e qenve.

Sipas Daily Mail, 51-vjeçari Adam Robert Corden Britton filloi aktin e tij sadist në vitin 2014 dhe autoritetet besojnë se ai torturoi dhe sulmoi seksualisht më shumë se 42 qen deri në kohën e arrestimit të tij në prill 2022.

Zoologu i njohur, i cili më parë ka punuar në Universitetin Charles Darwin, u shfaq i qetë në gjykatë të hënën dhe u deklarua fajtor për krimet e tmerrshme të kafshëve të kryera nga pronarët e tij dhe trafikimin e pornografisë së fëmijëve.

Përpara se prokurori Marty Ost të lexonte detajet e aktakuzës, gjyqtari paralajmëroi të pranishmit dhe gazetarët në sallë se do të kishte prova të "akteve monstruoze dhe të çoroditura brutaliteti" që, tha ai, "mund të tronditin" publikun.

Përshkrimet e dhëna dje në gjykatë janë tepër tronditëse për t'u përcjellë, shkruan gazeta britanike, duke theksuar se veprimet e 51-vjeçarit çuan në ngordhjen e 39 qenve.

“I pandehuri kishte një interes seksual sadist për kafshët, veçanërisht për qentë”, tha prokurori.

Përveç torturimit të kafshëve të tij, Britton reklamonte me reklama pronarëve të kafshëve shtëpiake që nuk dyshonin në zonën e Darvinit, duke fituar besimin e tyre dhe duke i bindur ata që t'ia besonin qentë e tyre kur ata vetë e kishin të vështirë të kujdeseshin për ta për shkak të angazhimeve të punës. duhej të udhëtonin

Në një nga rastet e dëgjuara në gjykatë, Britton i dërgoi ish-pronarit të qenit një mesazh qetësues, duke thënë se “Wolf është përshtatur mirë, po ha mirë dhe po shijon shtëpinë e saj të re”. Në fakt, qeni tashmë ishte përdhunuar dhe torturuar për vdekje nga njeriu i çmendur.

Ish-akademiku, i cili dikur ftoi legjendarin David Attenborough për të mbajtur një fjalim në Universitetin ku ai punonte, postoi video të tij duke abuzuar me qentë në forume perverse duke përdorur një pseudonim.

Vitin e kaluar, një nga këto video iu dërgua një organizate për mbrojtjen e kafshëve në Territorin Verior, e cila më pas e përcolli materialin në polici. Britton u arrestua në prill 2022 dhe ka mbetur në paraburgim që atëherë.

Dënimi i këtij burri do të shpallet në një seancë të re më 13 dhjetor.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës