Ish-futbollisti ukrainas Milevski përfundoi në spital për shkak të alkoolit, mjekët po luftojnë për jetën e tij

Foto: EPA / SERGEY DOLZHENKO

Ish-futbollisti ukrainas, Artem Milevski ka përfunduar në spital dhe po lufton për jetën, lajmi i mirë është se gjendja e tij tani për tani po përmirësohet. Raportojnë mediat ukrainase.

Milevski, i cili sot është 38 vjeç, e ka përfunduar karrierën e tij para dy vitesh, ndërsa edhe gjatë kohës që luante futboll, dihej se kishte probleme me alkoolin.

Dyshohet se pas përfundimit të karrierës, Milevski i është “përkushtuar” edhe më shumë alkoolit, së fundmi në media është shfaqur një video ku shihet teksa firmos një top me logon e Dinamos, ndërsa mezi qëndron në këmbë.

Në opinion dolën informacione se gjendja e Milevskit është e rëndë, pas çka ka bërë të ditur shoku i tij Oleksandr Aliyev.

“Dëshiroj të sqaroj situatën rreth Milevskit. Me ndihmën e pronarit të Dynamo Kyiv, e dërguam në spital. “Ka pesë ditë që është këtu, gjendja është e rëndë, mjekët po luftojnë dhe të paktën tani për tani situata është duke u përmirësuar”, tha Aliyev.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës