Ish-presidenti i FFM-së Gjorgjioski është trajneri i ri i Bregalnicës

Gjergji
Shefi i stafit ekspert, Ilço Gjorgjioski / Foto: fkbregalnica.mk

FC Bregalnica nga Shtipi para fillimit të përgatitjeve dimërore për pjesën pranverore të kampionatit, ka arritur marrëveshje për ndarje me shefin aktual të stafit profesional, Marjan Sekulovski.

Ndarja është me kërkesë të Sekullovskit, për arsye personale, përkundër dëshirës së sinqertë të të dyja palëve për të vazhduar bashkëpunimin aktual më shumë se të suksesshëm.

Siç njoftojnë qytetarët e Shtipit Sekulovski në krye të skuadrës, si një strateg jashtëzakonisht i dëshmuar i futbollit, ishte një renditje zgjedhore në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë dhe këtë gjysmësezon që lamë pas, me fitimin e vendit të katërt pas pjesës vjeshtore të PMFL-së, u shënua rezultati më i mirë në historinë e klubit.

Menjëherë u gradua shefi i ri i shtabit profesional të klubit, një nga strategët më të trofeshëm të futbollit maqedonas dhe ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Ilço Gjorgjioski.

Gjorgjioski në karrierën e tij si trajner ka tre tituj kampion në kampionatin e Maqedonisë, me GP të Maqedonisë dhe Vardarin dhe me sukses e ka udhëhequr FFM-në, bëjnë të ditur nga KF Bregalnica.

- Pa dyshim që Bregalnica merr një prekje kampionati me angazhimin e Gjorgjioskit. Trofetë në futbollin maqedonas, por edhe fakti që e ringjalli Federatën e Futbollit të Maqedonisë në vitet e saj më të vështira, flet mjaftueshëm se cili emër vjen në krye të skuadrës së Bregalnicës. thotë drejtori sportiv i “bluve”, Nikolla Tonev.

Video e ditës