Eklipsi i Hënës në Akrep: Si do të ndikojë në shenjën tuaj të horoskopit

rilindasit
Foto: Carl Bloch - In a Roman Osteria (1866)

Mbi 16 maj Këtë vit na pret eklipsi i dytë hënor, i cili do të jetë i fuqishëm emocionalisht. Eklipsi në Akrep pastron gjithçka që kemi mbyllur në thellësi të shpirtit tonë, e kemi shtyrë nën tapet dhe nuk na lejon ta injorojmë. Ne jemi të detyruar të shikojmë dhe të shohim.

Dash

Është koha për t'u fokusuar në lidhjet e jashtme në jetën tuaj. Nëse diçka po kontrollon vetëvlerësimin dhe situatën tuaj financiare, mund të jetë koha për të rimenduar lidhjen tuaj. Nëse bëni diçka kompulsive që shkakton stres financiar, thjesht ndaloni. Për shumë prej jush, këto lidhje janë të rrënjosura në pasiguri të thella që mund t'ju bëjnë të ngecni. Kthejeni faqen dhe krijoni një marrëdhënie të re me veten. Me ndihmën e njerëzve dhe sistemeve të tjera të dobishme që do të mbështesin kapitullin e ri në jetën tuaj, ju do të merrni kontrollin e së ardhmes.

Dem

Ndryshime të mëdha po vijnë. Mendoni më shumë se kush dëshironi të jeni në jetën tuaj dhe me kë jeni gati të ndaheni. Fokusi është te e ardhmja dhe ndërsa pjesë të saj ishin planifikuar shumë kohë më parë, energjia inovative do t'ju tregojë se planet tuaja mund të lëkunden. Besimi në veten tuaj do t'ju mbajë të qëndrueshëm kur njerëzit e tjerë tregohen të pabesueshëm. Jeta juaj është ndërtuar mbi energjinë dhe përpjekjet tuaja, dhe nëse njerëzit duan të jenë pjesë e saj, ata do të duhet të provojnë pse ia vlejnë.

binjakë

Është koha të ngriheni dhe të përballeni me besimet kufizuese që ju pengojnë të arrini potencialin tuaj të vërtetë. Ky eklips hënor kërkon që ju të ndërgjegjësoheni, veçanërisht kur bëhet fjalë për zgjedhjen e prioriteteve. Ju keni shumë aftësi për të mos transferuar vlerën tuaj tek vetja dhe bota në përgjithësi. Vendosini vetes kushtet dhe kushtet për të përmbushur qëllimet më të mëdha të jetës pa asnjë kufizim të panevojshëm nga ana juaj. Tregojuni njerëzve që njihni se i keni.

Kancer

Me një ndërgjegjësim të ri do të shihni gjërat që ju kanë pëlqyer në të kaluarën dhe nëse ka vend për to në të ardhmen tuaj. Do të mendoni se sa e lehtë është të ndërtohet dhe mirëmbahet. Dërgoni të vjetrën dhe piqni të renë, veçanërisht nëse njerëzit, vendet dhe gjërat me të cilat jeni angazhuar aktualisht po ju lodhin. Shihni vlerën tuaj. Rruga drejt një pasioni të ri nuk duhet të jetë një rrugëtim i vështirë, por do të kërkojë njëfarë fleksibiliteti nga ana juaj. Hapja mund të frymëzojë gëzimin që ju nevojitet gjatë gjithë kohës.

Dashuri

Ka ndryshime të mëdha në karrierën tuaj që po ndryshojnë mënyrën se si ndërpritet shtëpia dhe jeta juaj private. Ju do të duhet të filloni duke vendosur kufij me punën dhe marrëdhëniet nëse dëshironi të ruani një ekuilibër punë-jetë. Mund të ketë një ndryshim në rrethana ose vendndodhje, prandaj kushtojini vëmendje asaj që duhet lënë pas për t'u ngritur në versionin e ri të jetës. Çmimi është mënyra e vjetër e punës, por shpërblimi është ashtu siç e keni imagjinuar gjithmonë.

Virgjëresha

Ku dëshironi të shkoni më pas dhe kë ose çfarë do të merrni me vete? Mos harroni, ju jeni kapiteni i një anijeje që lundron me ngarkesën e saj të jetës. Është detyra juaj të zbuloni se çfarë është dhe ta realizoni atë. Nëse doni të ngjiteni në botë, ndoshta është koha për të gjetur një këshilltar me mençuri dhe njohuri që mund t'ju ndihmojë të dilni nga një periudhë që duket si amulli në jetë. Dëgjoni mençurinë që ju ofrohet, sepse ajo mund të bëjë ndryshimin kryesor.

Peshorja

Çfarë vlerësoni në jetë? Mendimi për këtë çështje mund të nxjerrë shumë të vërteta në sipërfaqe. Në fakt, madje mund t'ju tregojë se si i keni lënë frikërat tuaja t'ju pengojnë të ndiqni pasionet tuaja dhe të bëni atë që është e drejtë për ju. Ju mund ta ndryshoni këtë duke i kushtuar më shumë kohë vetes, veçanërisht rutinave tuaja. Kjo rilindje do të sjellë një ndryshim pozitiv në mënyrën se si paratë ndikojnë në jetën tuaj. Mos u lidhni me diçka që ju lodh.

Akrepi

Falë eklipsit të Hënës në shenjën tuaj, ju mund të shihni qartë kornizat e vjetra që ju mbajnë të bllokuar në të kaluarën tuaj. Rinovimi nuk do të ndodhë brenda natës dhe kërkon përfshirjen tuaj. Kultivoni pafajësinë dhe kënaqësinë përmes lojës dhe kreativitetit. Sa më thellë të lidheni me veten dhe sa më të hapur të jeni ndaj njerëzve të duhur, aq më lehtë do të jetë për ju të ndryshoni narrativat negative për marrëdhëniet tuaja emocionale me të tjerët. Pranoni një formë më të shëndetshme intimiteti dhe mos kini besim kudo.

Shigjetari

Ju mund të kuptoni se mënyra juaj e të menduarit kufizon rritjen tuaj, kështu që zhdukni besimet që ju kufizojnë për nder të një sensi më të fortë të vetvetes. Është koha të hiqni dorë nga frika e panevojshme që ju pengon të jetoni veten më autentike. Tani, ju duhet të ushqeni mbështetjen që ju nevojitet për të përmbushur misionin tuaj dhe për të rindërtuar mënyrën se si shkon dita juaj. Për ju, kjo do të thotë të kesh një plan dhe ta ndjekësh atë. Nuk duhet të jetë aq e vështirë apo e mërzitshme sa mendoni.

Bricjapi

Ka ardhur koha të filloni të kërkoni më shumë. Së pari nga vetja, pastaj nga ata me të cilët jeni të lidhur romantikisht, platonisht dhe nga ana e biznesit. Keni nevojë për më shumë pushime për argëtim, argëtim dhe kreativitet dhe jeni i vetmi që mund të shprehni nevojat tuaja. Nëse mendoni se njerëzit e tjerë janë shumë të përfshirë në shpresat dhe ëndrrat tuaja, është koha të ridrejtoni mënyrën se si veproni në mënyrë që të përmbushni nevojat tuaja. Ju nuk i lejoni më të tjerët të kontrollojnë mënyrën se si veproni.

Ujori

Gjatë këtij eklipsi do të vijnë informacione për punën dhe karrierën që mund të shkaktojnë tronditje në mendjen tuaj. Shqyrtoni se për çfarë bëni më shumë dhe ku e investoni energjinë tuaj. Nëse kjo nuk funksionon për planet tuaja afatgjata, mund të dëshironi të rivlerësoni situatën. Është koha për të bërë investime dhe sakrifica që do t'ju ndihmojnë të ushqeni jetën në shtëpi që keni ëndërruar gjithmonë. Rehatia dhe siguria që kërkoni vjen nga brenda.

Peshqit

Na tregoni mendimin tuaj, në fund të fundit, eklipsi hënor transformon mënyrën se si e shihni botën dhe mënyrën se si mësoni gjëra të reja. Shqyrtoni besimet në të cilat vendosni zemrën tuaj dhe idealet me të cilat jetoni, sepse besimi në diçka që është shumë e mirë për të qenë e vërtetë mund t'ju lëndojë më vonë. Në vend që të përqendroheni shumë në pamjen e madhe, sigurohuni që të përqendroheni në detajet më të vogla.

Video e ditës