Legjenda egjiptiane pohon: Salah largohet nga Liverpool në fund të sezonit

Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Mohamed Salah, ylli i parë i Liverpool-it, do të largohet nga Anfield në fund të sezonit, sipas bashkatdhetarit të tij dhe legjendës së futbollit egjiptian, Mido.

Mido e ka publikuar informacionin në rrjetet e tij sociale, duke bërë të ditur se destinacioni i radhës i Salah do të jetë Arabia Saudite, emri i klubit nuk bëhet i ditur për momentin.

“Mohamed Salah do të luajë në ligën e Arabisë Saudite sezonin e ardhshëm. Kontrata është nënshkruar”, ka thënë Mido.

Nëse informacioni i Mido është i saktë, Salah largohet pas shtatë vitesh të suksesshme në të cilat ai fitoi gjithçka që kishte për të fituar. Deri në këtë moment, egjiptiani ka luajtur 333 ndeshje për Liverpoolin dhe ka shënuar 205 gola.

Këtë sezon, Liverpool është konkurrues për kryesimin e tabelës, ndaj Salah mund t'i thotë lamtumirë një titulli në kampionatin anglez.

Kujtojmë, më herët gjatë sezonit aktual, Jurgen Klopp njoftoi se do të largohet nga pankina e “të kuqve”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës