“Mezi ngrihet në këmbë, peshon vetëm 10 kg: Në gjendje të keqe, vajza 8-vjeçare që u mbajt skllave nga babai i saj monstër në një apartament në Beograd.

Foto: Facebook/Urosh MX

Gjendja e vajzës tetëvjeçare që u mbajt rob në një banesë në Beograd nga babai i saj Uros Pasajlic (37) për shkak të kequshqyerjes së rëndë është ende e keqe. Vajza peshon vetëm 10 kilogramë dhe mezi ngrihet në këmbë.

“Vajza po i nënshtrohet rihidrimit dhe rehabilitimit, i cili është i nevojshëm për të për shkak të kequshqyerjes së rëndë dhe afatgjatë. Ajo është jashtëzakonisht e dobët, pak njerëz kanë kontakt me të dhe ushqimi i jepet me infuzion”, thuhet në institucion. Media serbe.

Vajza është shumë e dobët për moshën e saj.

“Ajo është tetë vjeç dhe peshon vetëm 10 kilogramë. Ajo është shumë e hollë për moshën e saj. Ai nuk mund të qëndrojë as në këmbë. Di të thotë emrin dhe mbiemrin, kërkon çokollatë, por të gjitha i thotë shumë qetë. Disa fjalë dhe fjali i shqipton në mënyrë të pakuptueshme ose nuk di t'i thotë fare”, thonë mediat nga Serbia.

Vajza as nuk ishte vaksinuar dhe as e regjistruar në qendrën shëndetësore “Zvezdara”.

Rasti i vajzës së ndaluar ka shqetësuar opinionin në Serbi.

Rasti i tmerrshëm i keqtrajtimit të fëmijëve u zbulua kur një grua nga Beogradi, I.L. ka raportuar në stacionin policor se burri i saj Pashaliq e ka rrahur brutalisht dhe se e ka mbajtur vajzën si skllave për një kohë të gjatë.

Siç thuhet më herët nga burimet e mediave të Beogradit, fëmija fatkeq nuk doli asnjëherë nga banesa.

Arrestohet babai përbindësh, i cili mbante rob vajzën e tij tetëvjeçare në një apartament në Beograd.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës