Receta të thjeshta: Tri mënyra të shpejta për të humbur peshë me ujë të nxehtë

ujë
Foto: Unsplash

Shumë prej jush ndoshta kanë qenë në dietë të paktën një herë në jetë, duke dashur të përshpejtojnë metabolizmin dhe të stimulojnë përpunimin e ushqimit. Ndoshta shumë prej jush mund ta gjeni veten në skenarin - një dietë e re çdo të hënë.

Uji redukton oreksin, përshpejton metabolizmin, lehtëson stërvitjen dhe kontribuon në efikasitetin më të madh të tyre - këto janë vetëm disa nga përfitimet e shumta të ujit të pijshëm.

Për të lehtësuar procesin e shkrirjes së kilogramëve të tepërt, ju sjellim gati për një moment tre receta me ujë të nxehtë…

Pija numër 1

Ne mengjes: Ju ndihmon të humbni peshë dhe rrit metabolizmin tuaj me një gotë ujë të ngrohtë:

- 2 lugë limon të shtrydhur;

- një lugë mjaltë.

Pija numër 2

Mëngjes dhe mbrëmje: Stabilizon sheqerin në gjak, jep ndjenjën e ngopjes dhe redukton urinë:

- një gotë ujë të nxehtë;

- një lugë çaji kanellë;

- një lugë mjaltë;

Pini gjysmë gote në mëngjes me stomakun bosh dhe gjysmën në mbrëmje pas ngrënies.

Pija numër 3

Njehere ne dite: Redukton nevojën për ëmbëlsira dhe stimulon tretjen;

- një gotë ujë të nxehtë;

- një lugë me limon të shtrydhur;

- 1 lugë gjelle mjaltë;

- 1 lugë çaji kanellë.

Këshillë plus: Lëreni ujin të jetë i ngrohtë, pra mjaftueshëm i ftohtë (jo i nxehtë), në mënyrë që ta pini normalisht. Nëse nuk ju pëlqen asnjë nga këta përbërës, mund të pini edhe ujë të nxehtë të zier (pasi të jetë ftohur pak). Asnjë nga këto nuk mund t'ju dëmtojë, pasi të gjithë përbërësit janë natyralë dhe kanë përfitime shëndetësore për trupin.

Video e ditës