Rregulla të thjeshta për një jetë më të mirë seksuale

Foto: Profimedia

Disa rregulla të thjeshta që do të përmirësojnë jetën tuaj seksuale.

Mos e falsifikoni orgazmën

Një numër i madh i femrave falsifikojnë orgazmat, madje 60% e kanë pranuar se e kanë falsifikuar të paktën një herë në jetë. Nëse kjo bëhet zakon, do të përballeni me ulje të vetëvlerësimit dhe distancë emocionale nga partneri. Megjithatë, duhet të ketë një arsye për orgazmat tuaja të rreme, kështu që nëse nuk tregoni të vërtetën, partneri juaj nuk do ta dijë se çfarë nuk shkon me marrëdhënien tuaj. Për ta shijuar, duhet të zbulosh atë anën tjetër që të jep kënaqësi. Hulumtimet kanë treguar se partnerët që janë të hapur dhe pozitiv kanë më shumë gjasa të përjetojnë kënaqësi seksuale.

Jini të qartë, por edhe me zë të lartë

Mos kini turp, jini të lirë dhe shprehni kënaqësinë tuaj në seks. Ekziston një lidhje e drejtpërdrejtë mes një zëri seksi dhe seksit të mirë. Nëse jeni të guximshëm, atëherë edhe partneri juaj do të jetë i guximshëm, kështu që do të zbuloni se çfarë i pëlqen më shumë.

Bëni seks më shpesh

Aftësitë seksuale mund të përmirësohen dhe seksi i shpeshtë është mënyra për ta bërë këtë. Duke bërë këtë, ju rritni vetëbesimin dhe forconi afërsinë mes jush dhe partnerit tuaj.

Kujtojini partnerit tuaj se sa i rëndësishëm është ai për ju

Marrëdhëniet mund të bien lehtësisht në një rutinë dhe ndonjëherë mund ta injoroni pa e ditur partnerin tuaj. Kujtojini atij se sa shumë do të thotë për ju dhe ai do t'ju falënderojë duke u përpjekur më shumë për t'ju kënaqur.

Dhoma e gjumit nuk është i vetmi vend për seks

Seksi nuk duhet të planifikohet, nuk duhet ta keni vetëm në dhomën e gjumit. Surprizoni partnerin tuaj, dhe veten tuaj, spontanisht dhe pa pritur. Është e rëndësishme të përmbushni dëshirat tuaja.

Provoni poza të reja

Mos u ndalni të provoni pozicione të reja seksi. Asgjë nuk e freskon jetën seksuale më shumë se ato ndryshime të rëndësishme. Eksperimentoni dhe shijoni.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës