E thjeshtë për t'u përgatitur: Një ëmbëlsirë akulli me pak kalori që do të zëvendësojë akulloren tuaj të preferuar

Foto: Unsplash

Një ëmbëlsirë e shkëlqyer që do t'ju freskojë si një dush i ftohtë. Është shumë e shpejtë për t'u përgatitur, do të plotësojë menjëherë nevojën tuaj për diçka të ëmbël dhe ka shumë më pak kalori sesa shija juaj e preferuar e akullores. Mund ta përgatisni edhe jashtë shtëpisë, sepse e vetmja pajisje që ju nevojitet është një blender, i cili mund të zëvendësohet me një thikë të zakonshme kuzhine që do t'ju ndihmojë të prisni mjedrat.

PGRRBRSIT:

- 250 ml kos me pak yndyrë (nga frigoriferi që të jetë i ftohtë)
- 250 g mjedra të ngrira
- 2 lugë mjaltë
- 1 limon

P PRGATITJA:

Pritini imët mjedrat e ngrira gjatë natës ose vendosini në blender dhe më pas shtoni kosin e ftohtë me pak yndyrë. Shtoni 2 lugë mjaltë dhe lëngun e një limoni. Përziejini gjithçka përsëri në mënyrë që përbërësit të bashkohen mirë.

Shijoni!

Video e ditës