Një viktimë në një zjarr në një spital në Budapest

Zjarri në spitalin e Budapestit / Foto EPA-EFE / RAY STUBBLEBINE

Një person humbi jetën dhe dy u plagosën në një zjarr që shpërtheu sot në një spital në qendër të Budapestit, thanë zyrtarët lokalë.

Sipas zëdhënëses së policisë hungareze, Angelika Molnar, zjarrfikësit arritën të shuanin zjarrin në spital, duke shtuar se shkaku i zjarrit nuk dihet për momentin.

Zëdhënësi i emergjencës Mate Kissdi tha se zjarri shpërtheu në katin e parë dhe më pas u përhap në dhomën tjetër.

Zjarrfikësit evakuuan 56 pacientë në vend të sigurt.

Burimi: MIA

Video e ditës