Një 29-vjeçar humbi jetën nga të shtënat me armë zjarri në Plasticharska, kjo e fundit iu nënshtrua operacionit dhe është e qëndrueshme.

PS. Arkivi

Mbrëmë para mesnatës në bulevardin “Nikola Karev” ka pasur të shtëna me armë zjarri ku ka humbur jetën një 29-vjeçar dhe dy të plagosur. Njëri nga tre personat është transferuar në Klinikën Universitare për Sëmundje Kirurgjike “St. Naum Ohridski”.

Drejtori i Klinikës Universitare për Sëmundje Kirurgjike “St. Naum Ohridski” mjeku Ljuben Arsenkov ka thënë për “Sloboden Pechat” se pacienti i cili është transferuar në spitalin e qytetit i është nënshtruar operacionit dhe është në gjendje stabile.

Nga MPB kanë thënë për “Sloboden Pechat” se në ora 23:40 në SVR Shkup është raportuar se në Blv. “Nikola Karev” është qëlluar në Shkup.

Në orën 23:45 nga Spitali i Qytetit “Shën Naum Ohridski” është sjellë tek ata me plagë me armë zjarri 24-vjeçari T.A. nga Shkupi.

Në orën 23 e 51 minuta nga Kompleksi i Klinikës “Nënë Tereza” është sjellë tek ata me plagë me armë zjarri 19-vjeçari O.B. dhe 29-vjeçari A.I. Të dy janë nga Shkupi.

Pas ndihmës A.I. vdiq rreth 45 minuta pas mesnate. Po ndërmerren masa për gjetjen e autorëve dhe zbardhjen e rastit. 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës