E. Pelisteri triumfoi ndaj Celje Pivovarna Lasko dhe Sesvete

Josip Peric (“E. Pelister”) ishte më efikasi në fitoret ndaj Celjes dhe Sesvetes / foto: RK E. Pelister

E. Pelister e udhëhequr nga trajneri Zeljko Babic po përgatitet (23-29 janar) para pjesës së dytë të sezonit.

Strategu kroat i Manastirit i quajti Marton Sekelji, Marko Kizic, Filip Ivanovski, Cvetan Kuzmanoski, Goce Ojleski, Reinie Taboada, Nemanja Obradovic, Dejan Kukulovski, Josip Peric, Mario Tankovski, Pavle Atanasijevic, Josin Vasin Elmir Grad. Kukoski.

I ftuar nga ekipi i Europharm Pelister 2 janë Cvetan Kuzmanoski, Pavle Atanasijevic, Filip Arsenovski, ndërsa mungojnë Stipe Mandalinic, Mirko Radovic, Nikola Markoski, Bojan Madzovski (për shkak të lëndimit do të qëndrojnë të punojnë në Manastir), kurse Mateo Marash është në Kampionatin Evropian me kombëtaren kroate. .

E. Pelisteri ka luajtur tashmë dy ndeshje kontrolli, në të parën ka festuar mbi Celje Pivovarna Lashkoko nga Sllovenia me 32:30. Golashënuesit e parë në triumf ishin Peric me nëntë gola dhe Taboada me gjashtë gola.

Në të dytën, Manastirët ishin më të mirë se Sesvete (Kroaci) me 30:25, dhe në këtë duel Periç ishte golashënuesi i parë me gjashtë gola, Atanasijevic, Kosteski dhe Taboada nga katër.

Është paralajmëruar edhe një ndeshje e tretë miqësore, me PPD kroate të Zagrebit më 28 janar.

- E. Pelister i zbuloi kushtet ndaj rivalëve në sezonin e ri të SEHA Gazprom League 2021/22:

07.02.2022 - Partizan - E. Pelister
10.03.2022 - E. Pelister - Tatran Presov
22.03.2022 - PPD Zagreb - E. Pelister
24.04.2022 - E. Pelister- Partizan
20.04.2022 - Tatran Presov - E. Pelister
17.05.2022 - E. Pelister – PPD Zagreb

Raundi i datës 20:21.05.2022 / XNUMX
Çerekfinalet: 25-29.05.2022 - 04-05.06 2022
Turneu final: 02-04.09.2022

Video e ditës