E. Pelister ka marrë në punë lojtarin e kombëtares tuniziane Mohamed Soussi

Mohamed Soussi (mbrojtësi i majtë) fitoi Champions League me Montpellier/Foto: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Sot E. Pelister informoi publikun se kishte arritur një marrëveshje të plotë me përfaqësuesi i Tunizisë, Mohamed Soussi.

Siç njoftojnë nga klubi i hendbollit Manastir, e vetmja gjë që mungon para zyrtarizimit të transfertës janë kontrollet mjekësore që hendbollisti do t'i kryejë nesër pas mbërritjes në Maqedoni.

Gjatë ditës së nesërme, klubi do të bëjë të ditur detajet e bashkëpunimit me anëtarin e ri. Ai vjen nga radhët e Tremblay, ndërsa më parë me Montpellier në vitin 2020 ka arritur të fitojë titullin e Champions League.

Lojtarët e trajnerit Lars Walter po përgatiten sa më shumë për sezonin e ri, sfida e parë do të jetë turneu tradicional strugan.

Më 16 gusht (e martë) do të përballet me mikpritësin Struga dhe dy ditë më vonë do të përballet me sllovakun Tatran Preshov dhe më 19 gusht do të përballet me AEK-un grek të Athinës.

Këtë muaj duhet të luajnë ndeshjen çerekfinale të SEHA Gazprom Ligës kundër Bjellorusisë Meshkov Brest, ndërsa në Superkupën e vendit më 28 gusht do të përballen me Vardarin 1961.

Hosni: Në E. Pelisteri takova një grup ambicioz hendbollistësh, jam optimist se ky sezon do të jetë më i mirë

Video e ditës