Johnny Depp nënshkroi një marrëveshje prej një milion dollarësh me kompaninë që e mbështeti gjatë gjykimit

Johnny Depp
Johnny Depp / Foto: EPA-EFE/Steve Helber /

Aktori i njohur nënshkroi një kontratë me shtëpinë e modës “Dior” dhe u bë fytyra e parfumit të tyre për meshkuj “Sauvage”. Kjo nuk është hera e parë Johnny Depp për të bashkëpunuar me këtë shtëpi mode.

Kontratën e parë me “Dior” Depp e ka nënshkruar në vitin 2017, kur ishte fytyra e Këlnit dhe tani kontrata është rinovuar.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Johnny Depp (@johnnydepp)


Një burim pranë kësaj marke mode pohon se për bashkëpunimin e ri është lidhur një kontratë shumëvjeçare me vlerë të paktën një milion dollarë. TMZ.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga Dior Beauty Official (@diorbeauty)


Faqja zyrtare e “Dior Beauty” në rrjetin social Instagram ka publikuar foto dhe video të Depp në prapaskenën e një prej koncerteve të tij në Paris, të xhiruara nga kameramani i njohur Greg Williams.

“Të patrembur por njerëzore, ashtu si ‘Sauvage’”, thuhet në përshkrimin e fotos.

Kur Depp nënshkroi për herë të parë me Dior në 2017, parfumi u bë parfumi më i shitur në botë, sipas faqes Business of Fashion.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Johnny Depp (@johnnydepp)


Dior gjithashtu i qëndroi pranë aktorit ndërsa ai po kalonte një gjyq mediatik mbarëbotëror në rastin e ish-bashkëshortes së tij Amber Heard, e cila e akuzoi atë për abuzim. Megjithatë, pas vendimit të gjykatës, aktorja e humbi këtë çështje dhe pretendimi i Xhonit për shpifje u pranua.

Video e ditës