John Travolta Heartbroken i thotë lamtumirë Olivia Newton-John: I yti që në momentin e parë që të pashë dhe përgjithmonë, Danny yt

Foto: Profimedia

Aktori John Travolta, partneri i Olivia Njuton-Xhon në filmin kult "Shkëlqyeshëm", pas lajmit për vdekjen e saj Instagram shkroi se ajo "i bëri të gjitha jetët më të mira".

“E dashura ime Olivia, ti e ke bërë jetën tonë shumë më të mirë. Ndikimi juaj ishte i pabesueshëm. Te dua shume. Do të shihemi gjatë rrugës dhe do të jemi sërish bashkë. E jotja që në momentin e parë që të pashë dhe përgjithmonë! Danny yt, Gjoni yt”, ka shkruar Travolta krahas fotos së Olivias.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga John Travolta (@johntravolta)

Aktorja, kompozitori dhe këngëtarja legjendare Olivia Newton-John, e cila do të mbahet mend si Sandra Dee 'Sandy' Olson në muzikalin “Brilliant”, vdiq dje në moshën 73-vjeçare, pas një beteje të gjatë dhe të vështirë me kancerin e gjirit.

"Brilliant" thjesht pushtoi botën, dhe Olivia, si dhe Travolta, fituan famë botërore.

Olivia luajti si Sandy Olson në muzikalin e vitit 1978 për adoleshentët e kapur në uljet dhe ngritjet e romancës së shkollës së mesme. Filmi në të cilin John Travolta luajti "djalin e keq" Deni Zuko, solli 160 milionë dollarë të pabesueshme vetëm në vitin e parë.

Foto: Profimedia

Meqë ra fjala, kërcimi që Travolta dhe Olivia performuan më shumë se katër dekada më parë për nevojat e muzikalit është ndoshta më përgjegjës për popullaritetin e të gjithë projektit.

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur Olivia Newton-John

Olivia Newton zbuloi pse ata nuk luanin me John Travolta në vazhdimin e "Brilliantine"!

Olivia Newton John e lumtur për të mundur kancerin për herë të tretë do të ndihmojë njerëzit që luftojnë me sëmundjen

Video e ditës