John Legend dhe Kanye West dikur ishin miq të ngushtë: politika i largoi ata

Foto: EPA-EFE MICHAEL REYNOLDS / Printscreen - Instagram

Marrëdhënia e tyre ndryshoi ndjeshëm kur kuptuan se disa nga pikëpamjet e tyre “nuk ishin në harmoni”, siç shpjegoi muzikanti i njohur. Fakti që Gjoni këndoi dhe luajti në dasmën e reperit me Kim Kardashian.

Megjithatë, më vonë, dëshira e Perëndim bërja president ishte vendimtare për marrëdhënien e tyre, siç ishte edhe mbështetja e tij për Donald Trump.

“Ne të dy kryqëzuam rrugët këtu. U bë shumë. Miqësia jonë nuk mund të zgjaste”, tha John për podcast Skedarët Axe.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga John Legend (@johnlegend)

“Ai nuk mund ta kuptonte që unë, për shembull, nuk do ta votoja për arsye shumë të vlefshme. Afërsia që kishim dashur më pas u zhduk”, përshkroi muzikanti, duke shtuar se ka pasur një periudhë në jetën e tij kur as që mund ta imagjinonte se si ishin miq për një periudhë të caktuar kohore.

Video e ditës