Në Fame's Studio do të mbahet një koncert jazz dhe pop me artistë atraktivë

Koncerti do të mbahet më 23 maj në studion "Fame's" në Shkup

Studioja "Fame's" në Maqedoni që nga viti 2007 ka incizuar muzikë orkestrale për filma, dokumentarë, reklama etj. Ai bashkëpunon me klientët kryesorë, kompozitorë dhe producentë nga Hollywood, Bollywood, "Netflix", dhe muzika e regjistruar në studio ka marrë disa çmime në nivel botëror, duke e vendosur Maqedoninë në hartën e ngjarjeve dhe zhvillimeve kulturore botërore.

Nga viti 2022, në kuadër të Fame's Studio filloi të funksionojë edhe "Instituti Fame's", ku marrin pjesë studentë nga e gjithë Evropa, të cilët regjistrojnë në studio nën mentorimin e emrave të njohur të industrisë së muzikës.

Si koncerti final i kursit orkestral “Card Blush”, koncerti do të mbahet më 23 maj 2024, me fillim nga ora 20:XNUMX, në studion “Fame's”. Orkestra përbëhet nga muzikantë të rinj të talentuar nga e gjithë Evropa, të udhëhequr nga kompozitori, dirigjenti dhe producentja e njohur Diane Louie nga SHBA dhe këngëtari simpatik Johnny Fiori nga Britania e Madhe.

Programi i koncertit do të përfshijë kompozime nga zhanre të ndryshme muzikore, nga muzika klasike, xhaz dhe pop. Orkestra së bashku me Johnny Fiori do të interpretojnë kompozime nga Grieg, Çajkovski, Ellington dhe shumë të tjerë.

Diane Lui nga SHBA

Diane Louie është një kompozitore/kantautore dhe dirigjente e trajnuar në mënyrë klasike e cila ka punuar me disa nga emrat më të mëdhenj duke përfshirë Stevie Wonder, Lionel Hampton, Snoop Dogg, Tony Bennett, Dolly Parton, Nancy Wilson, Bob Dylan, Plácido Domingo, Christina Aguilera dhe shumë të tjerë. .

Diane Louie drejton orkestra anembanë botës, duke përfshirë Simfoninë e Londrës, Simfoninë e Bostonit, Simfoninë e San Franciskos, Simfoninë e Detroitit dhe Filarmoninë Mbretërore. Ajo ka shkruar këngë dhe materiale speciale për Academy Awards, Emmys, Grammy, Image Awards, Miss America, Happily Ever After, Fame dhe Friends nga HBO.

Johnny Fiori nga Britania e Madhe

Zëri i Johnny Fiorit mund të dëgjohet në filma, reklama dhe video lojëra, projekte të tilla si fushatat e Coca-Cola dhe American Airlines, kënga me temë Power Rangers dhe Hercules e Disney si pjesë e The Three Muses. Duke bërë debutimin e saj në West End në 125th Street, Johnny luajti rolin në Londër të Motormouth Mabel në Hairspray, drejtuar nga Jack O'Brien.

Për muajin korrik, në kuadër të seminarit të gjashtë të "Fame's Institute", tashmë janë shpallur muzikantë më të mirë botërorë që do të udhëheqin kurset orkestrale dhe do të mbajnë koncerte në Shkup. Do të mbahen tre koncerte në të cilat do të performojnë talentet e reja muzikore të orkestrës, nën mentorimin e solistëve më të mirë botërorë. Koncertet do të mbahen më 6 dhe 22 korrik në kuadër të "Vera e Shkupit 2024" në bashkëpunim me Rininë Muzikore, ndërsa më 15 korrik do të mbahet koncert në sallën e kamerës së Filarmonisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës