Jeremy Irons ka blerë një ishull: Jam gjithnjë e më shumë i përfshirë në bujqësi dhe gjithnjë e më pak me aktrim

Jeremy Irons
Jeremy Irons / Foto: EPA-EFE

Aktori i njohur britanik Jeremy Irons ishte i ftuar në emisionin “Late Night with Seth Meyers” dhe foli për karrierën, jetën private dhe planet e tij për pension.

Jeremy-n e kemi parë së fundmi në “House of Gucci” ku ka luajtur me mjeshtëri rolin e Rodolfo Gucci-t.

“Bleva një ishull jo shumë larg shtëpisë së familjes, ku mund të arrihet duke notuar. Unë do të rris poni dhe bagëti. Kohët e fundit jam marrë gjithnjë e më shumë me bujqësi dhe gjithnjë e më pak aktrim”, ka treguar aktori 73-vjeçar.

Irons fitoi një Oscar në 1991 për rolin e tij si Klaus von Bullow në Reversal of Fortune. Ai duket se ka arritur gjithçka që donte në karrierën e tij dhe arriti në përfundimin se i duhet një pushim nga industria e argëtimit.

Ishulli, të cilin Irons e bleu, është rreth 200 metra nga kështjella irlandeze e shekullit të 15-të të Kilco-s, të cilën ai e bleu në vitin 1998 me gruan e tij, aktoren britanike Shinead Cusack.

Video e ditës