JJ Redick është trajneri i ri i Los Angeles Lakers

foto: printscreen/youtube.com/@lakers

JJ Reddick është trajneri i ri i klubit të basketbollit NBA Los Angeles Lakers, dhe sipas mediave amerikane ai ka rënë dakord për një kontratë katërvjeçare me ekipin e përmendur.

Ndërsa vazhdon, Lakers zgjodhën Reddick për shkak të raportit të tij të mirë me lojtarët, dhe të gjithë besojnë se ai do të jetë në gjendje të përballojë me sukses punën e tij të parë si trajner me një staf elitar stërvitor.

Redick është një ish-lojtar i Orlandos, Milwaukee, Clippers, Philadelphia, New Orleans dhe Dallas.

Ai u zgjodh si trajner i LA Lakers pasi oferta e klubit u refuzua nga Dan Hurley, trajner në Universitetin e Connecticut.

Ajo që vlerëson edhe drejtuesit e Lakers është marrëdhënia e Redick me LeBron James. Të dy janë shtëpiake, dashamirës të verës dhe së bashku ata organizojnë një podcast që është jashtëzakonisht popullor.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës