Xhaferi: Funksionin e kryeministrit do ta kryej me respektin dhe përgjegjësinë e duhur

Foto: Printscreen/Facebook Talat Xhaferi

Kryetari aktual i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka falënderuar vendimin e kryesisë së BDI-së që të jetë kryeministër i qeverisë teknike njëqind ditë para zgjedhjeve parlamentare që do të mbahen vitin e ardhshëm. Ai thotë se detyrën do ta kryej me respekt dhe përgjegjësi.

“Është një nder i veçantë për besimin që më është dhënë nga autoritetet partiake dhe mund të them me siguri se ky qëndrim do të kryhet me respektin dhe përgjegjësinë e duhur nga ana ime si përgjigje ndaj mbështetjes së shprehur nga autoritetet partiake dhe më lart. të gjithë nga qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut - tha Xhaferi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës