Dy “kontrollet” polake për FC Rabotniçkin në Antalia

“Romantikët” në Antalia do të kalojnë formularin për pjesën pranverore të sezonit/foto: FC Rabotnicki

Punëtorët nga sot zhvendoset në qendrën turistike turke Antalia ku do të realizohet faza kryesore e përgatitjeve dimërore.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Borçe Hristov në 12 ditët e ardhshme ai do të fokusohet në luajtjen e formacionit dhe kontrollin e ndeshjeve miqësore.

Deri më tani janë konfirmuar dy teste, ndaj të cilëve “romantikët” do të luajnë më 23 janar Rakov, ekipi i vendit të katërt në kampionatin polak.

Dhe tre ditë më vonë ai do të garojë me një tjetër ligë të parë polake, Krakov. Rabotniçki do të qëndrojë në Antalia deri më 31 janar, kur është planifikuar të kthehet në Shkup.

Klubi ka angazhuar dy anëtarë të rinj, Dimitrij Poposki (19) i cili ka ardhur nga Borec dhe luan në pozitën e mbrojtësit të majtë, si dhe ndërkombëtarin malazez Momcilo Rasho i cili rikthehet në skuadër pas një pauze prej tre vitesh dhe luan edhe në mbrojtje.

Video e ditës