Dy drejtorë shkollash fillore janë përleshur në një lokal nate në Kavadar, kanë sulmuar sigurimin

Drejtorët e dy shkollave fillore në Kavadar janë përleshur mbrëmë në një lokal nate në qendër të qytetit.

Ata janë ndaluar në komisariat për sulm ndaj rojeve të sigurisë, nën efektin e alkoolit, si dhe për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

Prindërit e fëmijëve thonë se janë tmerruar nga ngjarja.

“Ne si prindër jemi të tmerruar nga kjo lloj sjelljeje në një disko ku dalin fëmijët tanë dhe kërkojmë që të merret përgjegjësia dhe të dorëzojnë dorëheqjet e tyre morale. Kryetari dhe qyteti duhet të marrin masa për këtë sjellje të pahijshme të drejtorëve të shkollave fillore”, kanë thënë prindërit përmes grupit lokal në Facebook “Realno Kavadarci”, ku është publikuar edhe një video e përleshjes.

Në rrjetet sociale është shfaqur video skandaloze e sherrit, por për pak kohë është fshirë.

Kryetari i Komunës së Kavadarit Mitko Jancev për “Focus” ai thotë se sipas informacioneve të marra nga MPB në lidhje me ngjarjen, ai do të ndërmarrë hapa të hënën, pra do të shkarkohen nga detyra drejtorët e shkollave.

“Nuk ka asnjë tolerancë apo justifikim për sjelljen e dy personave, janë të justifikuara të gjitha reagimet e qytetarëve që kërkojnë shkarkimin e tyre nga detyra. Kjo do të ndodhë të hënën”, tha Jançev.

Bëhet fjalë për drejtorin e OU Dimkata Angelov - Gaberot, GG. dhe drejtori i OU Tosho Velkov-Pepeto, S. P.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës