Prej dy ditësh po vijojnë kërkimet për 12-vjeçaren e zhdukur nga Shkupi, ndërsa po kërkohet edhe një adoleshente 15-vjeçare me të cilën janë larguar së bashku.

Foto e zhdukur Anisa Ajro nga Shkupi/Foto: Facebook

Për të dytën ditë vazhdojnë kërkimet për vajzën e re nga Shkupi, Anisa Ajro nga Komuna e Gazi Babës, e cila u zhduk herët në mëngjes gjatë rrugës për në shkollën e saj OU Lirija në Komunën e Çairit.

Anisa ishte një vajzë shumë e qetë dhe e tërhequr që nuk kishte sekrete nga familja e saj, ndaj rrethanat e zhdukjes së saj janë shumë të çuditshme.

Sipas informacioneve që morëm nga prindi i saj, ajo është denoncuar fillimisht në polici në afërsi të Bit Pazarit, nga ku, tha ajo, është dërguar urdhër për ndërhyrje të shpejtë në MPB.

At Engin konfirmoi se mëngjesin e djeshëm Anisa po bëhej gati të shkonte në shkollë dhe ishte hera e fundit që e pa sepse edhe ai shkoi në punë. Më pas në shkollë, një shoqe që ishte 2 vjet më e madhe se ajo, e thirri jashtë klasës dhe që nga ajo kohë i kanë humbur të gjitha gjurmët.

Anisa në momentin e zhdukjes kishte veshur një xhaketë të zezë dhe pantallona ngjyrë kafe. Ajo është rreth 163 cm e gjatë.

Ministria e Brendshme ka konfirmuar rastin dhe ka theksuar se është zhdukur edhe vajza tjetër e moshuar me iniciale M.K. i cili shpesh zhdukej nga shtëpia dhe kthehej.

“Më datë 30.03.2023 në Stacionin Policor Bit Pazar në ora 20.30:38, E.A.(12) ka raportuar se vajza e tij A.A.(22.00) ka ikur, ndërsa rreth orës 39:15 G.O.(XNUMX) ka lajmëruar se vajza e tij ka ikur vajzën MK (XNUMX). ). MK dhe më parë në disa raste ajo është larguar nga shtëpia dhe është kthyer mbrapsht. “Po merren masa për gjetjen e personave”, tha MPB.

“Ende nuk kemi zë”, na tha babai i shqetësuar në një bisedë të shkurtër telefonike. “Nëse dikush e sheh, telefononi menjëherë policinë, ndaloni!” Le të më telefonojnë në 072 232 983”- apelon prindi i dëshpëruar.

Anisa e zhdukur/Foto: Facebook

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës