Dushko Arsovski nuk do të jetë më zëdhënës i Qeverisë

Dushko Arsovski / Foto: MPB

Dushko Arsovski sot i jep fund angazhimit si zëdhënës i Qeverisë. Këtë informacion e bëri të ditur kryeministri Dimitar Kovaçevski para fillimit të konferencës së sotme për media.

Para se të filloj konferencën për media, dëshiroj të falënderoj, në emrin tim dhe në emër të Qeverisë, zëdhënësin aktual të Qeverisë, Dushko Arsovski, i cili sot e përfundon angazhimin e tij si zëdhënës i Qeverisë me kërkesën dhe dëshirën e tij. vazhdoi me një sfidë tjetër në karrierën e tij profesionale, tha Kovaçevski.

Në fund të konferencës për media, Arsovski falënderoi mediat për bashkëpunimin e tyre, si dhe Qeverinë për besimin e dhënë në periudhën e kaluar.

Dushko Arsovski është gazetar me më shumë se 20 vjet përvojë. Nga viti 2012 është redaktor për politikë të jashtme në MRT, redaktor i ditarit qendror dhe një periudhë zëvendëskryeredaktor i Programit Informativ. Më parë ka punuar si gazetar/producent dhe shef i korrespondentit maqedonas të BBC-së në Shkup. Në karrierën e tij ka qenë redaktor/prezantues i lajmeve në Alfa TV për dy vjet si pjesë e ekipit që themeloi stacionin në vitin 2008. Karrierën e filloi në Radion Maqedonase, në programin për fëmijë, në vitin 1998. Më vonë punoi në Shkup. Sky Net TV, nga ku në vitin 2003 kaloi në Televizionin Maqedonas, ku punoi si gazetar i politikës së jashtme, e më pas si redaktor i Dnevnikot.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës