BDI vendosi: Talat Xhaferi teknikisht do të jetë kryeministër deri në zgjedhje

Talat Jaferi, Foto: Kuvendi

Kryesia qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në një mbledhje në selinë e partisë ka vendosur që kryetari aktual i Kuvendit, Talat Xhaferi, teknikisht të jetë kryeministër nga 28 janari në prag të zgjedhjeve të pranverës.

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, në profilin e tij në Facebook ka bërë të ditur edhe vendimet tjera nga mbledhja e Kryesisë së partisë në Mala Reçicë lidhur me pjesëmarrjen e BDI-së në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të vitit 2024.

Fatmir Besimi është zgjedhur kryetar i Shtabit Qendror Zgjedhor për zgjedhjet e vitit 2024. Kryetari i partisë është i autorizuar që të vazhdojë bisedimet me partitë politike dhe të vendosë për koalicione të mundshme për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare, ka njoftuar Osmani në Facebook.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës