BDI është në të njëjtën linjë me të majtën – për ta nuk vlejnë interesat e shqiptarëve, akuzon “Vredi”

Seanca konstituive/foto: Sloboden Pechat/Dragan Mitreski

Koalicioni “Vredi” reagon se BDI-ja ka konfirmuar se interesat e popullit shqiptar nuk kanë qenë të vlefshme, përkatësisht kanë qenë të vlefshme vetëm sa ishin në pushtet. Sipas tyre, Afrim Gashi ishte i pari shqiptar i zgjedhur kryetar i Kuvendit me 76 deputetë, një shumicë domethënëse e cila logjikisht u mbështet nga të gjithë deputetët shqiptarë, pavarësisht nëse janë nga pozita apo opozita.

“Ikja e deputetëve të BDI-së nga salla e kuvendit është një episod i ri i mospërkrahjes së Arben Taravarit si kandidati i vetëm për president të shqiptarëve dhe bojkotimi i raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale. Funeral vendimet e BDI-së në kundërshtim me interesat e BE-së dhe SHBA-së. Me këtë sjellje BDI qëndron në të njëjtën linjë me të majtën antiperëndimore”, tha Vredi.

Në njoftimin e “Vredi” shtohet se Fronti Evropian i BDI-së u zbulua në testin e parë të opozitës.

“BDI e ka obligim që ta pranojë realitetin dhe të veprojë si opozitë e përgjegjshme. “Për shkak të një sërë vendimesh të dëshpëruara politike, ato tani kanë edhe më shumë peshë në një të ardhme shumë të afërt për të dëshmuar se nuk ka mundësi që opozita të rrezikojë perspektivat e BE-së për hir të interesave personale dhe të ngushta partiake”, tha Vredi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës