BDI: Ahmeti nesër do të japë lajme të mëdha

Ali Ahmeti Foto: Facebook Ahmeti

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI),  Ali Ahmeti nesër përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë në profilin e tij në Facebook do të bëjë të ditur “lajmin e madh”, thuhet në njoftimin nga partia. Lajmin e ka ndarë edhe zëvendëskryeministri dhe ministri i Sistemit Politik Artan Grubi, por pa informacione të sakta se për çfarë do të flasë Ahmeti.

Foto: Printscreen, Artan Grubi Facebook

“Ju njoftojmë se nesër (e enjte, 22.02.2024) duke filluar nga ora 11:00, Ali Ahmeti do t’u drejtohet qytetarëve përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë në faqen e tij në rrjetin social Facebook për të njoftuar lajmin e madh”, kanë thënë BDI.

Me shumë gjasa, në fjalimin e nesërm Ahmeti do të shpallë vendimin e partisë lidhur me mbarëvajtjen e zgjedhjeve.

Portali Njoftoi sot MKD.mk se sipas burimeve të larta partiake, kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, do të jetë kandidat i BDI-së për president të Maqedonisë.

Koalicioni opozitar shqiptar “Vredi”, nga ana tjetër, në konferencën e sotme për media theksoi se BDI-ja me gjasë do ta propozojë Bujar Osmanin për kandidat presidencial.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës