Administrata shtetërore dhe publike në Shkup sot do të punojnë me kohë të pjesshme

Foto: Metodi Zdravev

Në bazë të konkluzioneve të arritura në seancën e 199-të të Qeverisë, të gjithë të punësuarit në administratën shtetërore dhe publike në territorin e qytetit të Shkupit sot deri në ora 12:00 do të punojnë me kohë të pjesshme, për shkak të Samitit të OSBE-së që po mbahet në Qendra sportive “Boris Trajkovski” – Shkup.

Objektet shëndetësore do të punojnë gjatë takimit ministror të OSBE-së

30 nëntori është ditë jopune për të gjithë të punësuarit në administratën shtetërore dhe publike, në zonën e qytetit të Shkupit. Nuk do të përpunohet.

Bankat do të punojnë rregullisht në datat 29 dhe 30 nëntor, pagesa e pensioneve të nëntorit fillon nga 1 dhjetori.

Ky vendim vlen edhe për shkollat ​​fillore dhe të mesme në rajonin e qytetit të Shkupit, por nuk vlen për institucionet parashkollore publike, objektet shëndetësore dhe shërbimet e sigurisë në rajonin e qytetit të Shkupit.

Njësitë doganore në Shkup nuk do të punojnë të enjten, ndërsa të mërkurën vetëm deri në mesditë

Rekomandohet që sektori privat në zonën e qytetit të Shkupit, e veçanërisht në zonën e Komunës së Karposhit dhe komunave që gravitojnë drejt Qendrës Sportive "Boris Trajkovski" dhe hotelit "Aleksandar Palace". , zbatoni përfundimet.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës