Dramë në Draçevë: Qëlloi me armë qenin e fqinjit të tij, ndërhyri policia

Ilustrim / Arkivi i Shtypit të Lirë

Dje në ora 08.25 në Stacionin Policor Draçevë është raportuar se në rrugën Maleshevska KV (67) nga Shkupi ka shtënë me dy plumba nga arma dhe ka lënduar një qen në pronësi të fqinjit të tij, i cili ndodhej në oborrin e tij.

Sipas raportit, më parë K.V. raportoi se fqinji i tij i mbante qentë pa mbikëqyrje.

Në vendngjarje kanë shkuar efektivët e policisë dhe K.V. arma është konfiskuar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të bëhet parashtresa përkatëse.

Video e ditës