Ajo zbuloi se ishte shtatzënë 50 minuta para se të lindte: Unë merrja pilula kontraceptive gjatë gjithë kohës

Foto: Instagram/Hannah Violet

Hannah Violet (24) është një nënë beqare e një vajze (4), e cila poston rregullisht gjithçka rreth lindjes së papritur të vajzës së saj në platformën TikTok. Përkatësisht, ajo ka marrë vesh se ishte shtatzënë 50 minuta para lindjes.

Shtatzënia ishte një surprizë e vërtetë për të, sepse ajo merrte pilula kontraceptive gjatë gjithë kohës. Ajo shpjegoi se një mëngjes u zgjua me dhimbje barku dhe shpine dhe prindërit e saj e çuan me urgjencë në spital, duke dyshuar për apendiksit.

Kur ajo mbërriti në dhomën e urgjencës, shpejt u bë e qartë se ajo ishte në lindje.

“Babi më gjeti në banjë, ndërsa unë përpëlitej nga dhimbja. Ata thirrën Urgjencën dhe na thanë se mund të kisha apendiksit. Mbërritëm në spital, ku donin të bënin analizën e gjakut, por kisha aq shumë dhimbje sa nuk mundi”, tregon Hana në video.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga han 🦋✨ (@ h.anviolet)

Po bëhej gjithnjë e më e qartë se Hana, atëherë rreth 20 vjeç, do të lindte.

“Erdhëm në spital, ku donin të më merrnin gjakun, por kisha shumë dhimbje për të qëndruar i qetë. Dy sekonda më vonë, uji më prishi dhe atëherë më thanë se isha në lindje. Ata i çuan prindërit e mi në një dhomë tjetër për t'u shpjeguar se çfarë po ndodhte, për t'u thënë se do të bëheshin gjyshër”, tha ajo.

Hannah u kërkoi mjekëve që të lejonin nënën e saj të ishte me të gjatë lindjes, ndërsa babai i saj qëndroi në dhomën e pritjes dhe thirri vëllain e saj për ta informuar për situatën e papritur.

“Pesëdhjetë minuta më vonë linda një vajzë dhe tani jam nënë beqare për një katërvjeçare të shëndetshme”, thotë ajo.

@h.anviolet Kjo është një mënyrë për të ndaluar veten nga mikrogjinoni #nuk e di isha shtatzënë #shtatzënësi e fshehtë #vetëdija e fshehtë e shtatzënisë #pilule ♬ MOS PËRDOR TV - eversincecorneliastreet

Meqë ra fjala, Hannah duket se ka pasur një përvojë të përzier me ekipin mjekësor që kujdesej për të.

"Kam lindur pesëdhjetë minuta pasi mora vesh se isha shtatzënë dhe më pas m'u desh të kaloja dy ditë në spital me mamitë që nuk kishin mbështetje," ndau Hannah në një nga videot e saj në TikTok.

Por në një video tjetër, ajo ka falënderuar infermieren që është kujdesur për të.

“Për infermieren që qëndroi me mua gjatë gjithë kohës që mora vesh se isha shtatzënë dhe më ndihmoi gjatë lindjes: Nuk do të të harroj kurrë”, thotë ajo dhe Raporton The Sun.

Video e ditës